Dalies:

Pasaule atvadās no Marisa Jansona

Pasaule atvadās no Marisa Jansona
Foto: Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks Facebook konts
  • 05. Dec. 2019

Šodien Sanktpēterburgas Filharmonijas Lielajā zālē notiek atvadīšanās no mūžībā aizgājušā diriģenta Marisa Jansona. Latviju atvadīšanās ceremonijā pārstāves kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK), Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes loceklis Sandis Voldiņš, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Indra Lūkina. Tāpat uz Sanktpēterburgu dosies arī Valsts akadēmiskā kora "Latvija" mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais un Latvijas Radio "Klasika" vadītāja Gunda Vaivode.

Mariss Jansons ir pasaules un Latvijas kultūras virsotne. Mūziķis no Dieva – viss viņa mūžs bija kā izcils paraugs kalpošanai savai mūzai - mūziki.. Tai, kas vieno nācijas un dažādās kultūras. Viņa absolūtā muzikalitāte, atdeve līdz pēdējam koncertam, sirdssiltums un cilvēkmīlestība atvēra jebkura mūziķa un klausītāja sirdi, uzsver kultūras ministrs.

Lasītākās ziņas

"Cik labi, ka Maestro paguva Latvijā, savā dzimtenē, realizēt sapni un kopkoncertā muzicēt ar pianistu Raimondu Paulu. Pēdējais Marisa Jansona koncerts Rīgā notika tieši pirms gada - Latvijas simtgades ietvaros. Tā bija neaizmirstama velte mūsu valstij! Zinām, ka viņš sapņoja ar Bavārijas orķestri koncertēt Dzintaru koncertzālē Jūrmalā. Un zinām arī to, ka Latvijai viņa domās vienmēr bija nozīmīga vieta! Marisa Jansona vārds paliks ikviena Latvijas iedzīvotāja sirdī un mums ir jādara visu iespējamo, lai Maestro atmiņa viņa dzimtenē tiktu iemūžināta," atvadu dienā raksta Nauris Puntulis.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti