Dalies:

Pasargāties no zagļiem Vācijā

Pasargāties no zagļiem Vācijā
CC0 licence
  • 31. Jan. 2020

Valda Dundare, dzīvo netālu no Minsteres, Vācijā 14 gadu. “Kad sāku dzīvot Vācijā, durvis varēja palikt neaizslēgtas, ja izgāju uz neilgu brīdi, un nekas slikts nenotika. Šobrīd ir citādāk. Darba tirgus atvēršana ir mainījusi situāciju. Zagļi var ielauzties arī gaišā dienas laikā birojā: to es piedzīvoju savā iepriekšēja darba vietā.

Rūgta pieredze bija maniem paziņām, kam apzaga māju un labi, ka bija Hausratversicherung, jo apdrošinātājs visu skādi atmaksāja. Tai skaitā, sabojātās durvis un logus, un visu mantu. Kad nopirkām uz kredīta māju, nolēmām apdrošināt iedzīvi, lai arī man nav dārgu rotaslietu un šiki nedzīvojam. Mums ir četri bērni, un gribas, lai visi esam pasargāti nevis nelaimē stāvam un nesaprotam, ko darīt.

Hausratsversicherung ir mājas iedzīves apdrošināšana jeb viss, kas mājā vai dzīvoklī atrodas un palīdzēs, ja ar īpašumu atgadīsies, kas neparedzēts. Apdrošināt var gan savu īpašumu, gan īres mitekli. Hausratsversicherung sedz: zādzības, ugunsnelaimes, eksplozijas, zibens spēriena radītus zaudējumus, ūdensvada, kanalizācijas vai apkures sistēmu avārijas radītus zaudējumus, dabas stihiju radītus bojājumus, zādzības, ielaušanās un vandālisma sekas, sprieguma radītus zaudējumus, speciālista izsaukumu un palīdzību mājās, ja rodas neparedzēts atgadījums. Tā noder mājokļa būvniecības vai remontdarbu laikā.

Lasītākās ziņas valstī

Detalizētāk var apdrošināt arī vērtslietas, mājdzīvniekus, velosipēdus, datora programmatūru un pat pārtikas krājumus, palīgēkas (šķūnīšus, garāžas) un pagalma elementus - rotaļlaukumu, apgaismes ierīces, iežogojumus. Arī kokus un gruntsgabala apstādījumu un, īres ieņēmumus, ja izīrē savu mājokli. Jāatceras, ka visi mantiskie līgumi Vācijā pēc gada pagarinās, ja 3 mēnešus pirms beigām tie netiek uzteikti. Labākas cenas meklējumos jāskatās salīdzināšanas portāli.

Komentē Viktors Strunskis, apdrošināšanas starpnieks Vācijā: “Apdrošināšanā svarīgākais ir nevis, cik tā izmaksā, bet gan seguma apjoms -  kas konkrēti ir apdrošināts un tiks, iestajoties apdrošināšanas gadījumam, arī patiešām atlīdzināts. Hausratsversicherung ir svarīgi apzināties, ka apdrošināta tiek visa dzīvokļa  vai mājas kustāmā manta, taču ne palīgēkas (šķūnīši, garāžas) un pagalma elementi - rotaļlaukumi, apgaismes ierīces, iežogojumi.

Lai arī mājas iedzīve ir apdrošināta, mājas durvis jāaizslēdz: citādāk nemaksās neviena apdrošināšana – nedz Latvijā, nedz Vācijā. Jāpatur arī prātā, ka apdrošināšanas sabiedrības pienākums ir pasargāt apdrošināto kopumu (Versichertengemeinschaft ) no nepamatotiem izdevumiem.”

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti