Dalies:

Parlamentārā sekretāre vizītē Apvienotajā Karalistē piedalīsies diasporas pasākumos un ar britu amatpersonām apspriedīs Brexit procesu

Parlamentārā sekretāre vizītē Apvienotajā Karalistē piedalīsies diasporas pasākumos un ar britu amatpersonām apspriedīs Brexit procesu
  • 10. May. 2018

No 2018. gada 10. līdz 12. maijam Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzturēsies darba vizītē Apvienotajā Karalistē (AK), lai piedalītos vairākos latviešu diasporas pasākumos un ar britu amatpersonām apspriestu aktuālos jautājumus, kas skar Latvijas pilsoņu un uzņēmēju intereses AK izstāšanās no ES (Brexit) kontekstā.

Darba vizītes laikā parlamentārajai sekretārei paredzētas sarunas ar vairākām AK amatpersonām, kur īpaša uzmanība tiks pievērsta nepieciešamībai saglabāt un turpināt pilnveidot civiltiesiskās sadarbības mehānismu, īpaši ģimenes un bērnu tiesību jautājumos. Tāpat tiks uzrunāti aktuālie transatlantiskās sadarbības un starptautiskās tirdzniecības jautājumi. Uzmanība tiks pievērsta arī jautājumiem, kas Brexit kontekstā ir aktuāli Latvijas uzņēmējiem, kuri darbojas AK tirgū, kā arī tiks apspriesti jautājumi par Gērnsijā dzīvojošo un strādājošo latviešu sociālajām garantijām. Divpusējās tikšanās plānotas ar Izstāšanās no ES valsts ministru lordu Martinu Kalananu (Lord Callanan), tirdzniecības politikas valsts ministru Gregu Hendsu (Greg Hands) un AK Ārlietu ministrijas Eiropas un Ameriku valsts ministru seru Alanu Dankanu (Sir Alan Duncan).

Uzsverot saiknes ar latviešu diasporu attīstīšanu un nostiprināšanu, 11. maijā parlamentārā sekretāre piedalīsies Latvijas izcelsmes studentu un pētnieku Apvienotajā Karalistē asociācijas (ALSRUK) konferences “Latvijas ekonomiskās, politiskās, sociālās attīstības izaicinājumi un iespējas: “Lielbritānijas latviešu perspektīva”” atklāšanā.

Pēc konferences Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies apaļā galda diskusijā “100 balsis simtgadē: Diasporas likums” ar Eiropas Latviešu apvienību, Lielbritānijas latviešu sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem un pētniekiem, ko organizē ziņu aģentūra Anglo Baltic News.

12. maijā parlamentārā sekretāre kopā ar Latvijas vēstnieci AK Baibu Braži piedalīsies Latviešu kultūras dienas svētku gājienā un atklāšanā Londonas Spitalfields tirgū. Latviešu kultūras dienas mērķis ir iepazīstināt Lielbritānijā dzīvojošu tautu pārstāvjus ar latviešu kultūru un tradīcijām.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti