Dalies:

Parlamentārā sekretāre piedalīsies Eiropas Latviešu apvienības kopsapulcē Vīnē

Parlamentārā sekretāre piedalīsies Eiropas Latviešu apvienības kopsapulcē Vīnē
  • 23. Mar. 2018

2018. gada 23. un 24. martā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Eiropas Latviešu apvienības (ELA) ikgadējā kopsapulcē un seminārā “Ceļā uz 2018. gada Saeimas vēlēšanām”, kur diskutēs par diasporai aktuāliem jautājumiem, Diasporas likuma izstrādi un atbalstu latviešu pilsoniskai līdzdalībai Saeimas vēlēšanās.

ELA kopsapulcē Z. Kalniņa-Lukaševica iepazīstinās ar Ārlietu ministrijas viedokli par Diasporas likumu un atbalsta pasākumiem diasporai saiknes stiprināšanai ar Latviju. Jēgpilnu un saturīgu likumu var radīt tikai ar ciešu diasporas organizāciju iesaisti, tādēļ ELA viedoklis un priekšlikumi likuma tapšanā ir īpaši svarīgi. Ar apvienības biedru organizācijām parlamentārā sekretāre apspriedīs arī diasporai būtiskos jautājumus un uzklausīs priekšlikumus ciešākas un aktīvākas sadarbības veidošanai. Tāpat diskusiju lokā būs atbalsts diasporas organizācijām.

Seminārā par vēlēšanu organizēšanu ārvalstīs savukārt plānots apspriest iniciatīvas, lai veicinātu diasporas vēlētāju aktivitāti 13. Saeimas vēlēšanās. Z. Kalniņa-Lukaševica informēs par vēlēšanu organizēšanu ārvalstīs.

Pasākumu dalībnieki būs ELA biedru organizāciju pārstāvji, kā arī Ārlietu ministrijas vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars, Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latviešu valodas aģentūras, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un citu institūciju un organizāciju pārstāvji.

Uzziņai

ELA sastāvā ir 24 organizācijas 19 valstīs. Tās darbības pirmsākumi meklējami 1951. gadā, kad tika nodibināts organizācijas priekštecis - Latvijas Atbrīvošanas komitejas Eiropas centrs. Vēlāk tas tika pārveidots par Rietumeiropas latviešu apvienību un 2006. gadā kļuva par Eiropas Latviešu apvienību, kuru pašlaik vada prezidija priekšsēdis Kristaps Grasis.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti