Dalies:

Pārgudrīši dzīvojot ārzemēs

Pārgudrīši dzīvojot ārzemēs
  • 07. Mar. 2019

Šorīt virtuālajā telpā uzdūros interesantai diskusijai. Tā kā pati labprāt strādāju rokdarbus, tad domubiedru grupā par tamborēšanu un adīšanu labprāt ieskatos. Bet nupat šajā visnotaļ miermīlīgajā grupā kāda dalībniece izteica savu viedokli par pareizrakstību. Un tad sākās!

Visas vēlējās izteikt savu, ne vienmēr miermīlīgo, viedokli par šo tēmu. Ja tas nenotiktu virtuālajā vidē, tad varbūt viena otrai mestos virsū ar adāmadatām. Par iemeslu nepareizībām minēja ierīču klaviatūras īpatnības, to, ka raksta arī cilvēki, kuriem latviešu valoda nav dzimtā un vispār, kā nav kauna kaut ko aizrādīt par rakstību, ja šajā grupā ir pamatā jāpriecājas par smukiem džemperīšiem un zeķēm. Un vispār, pēdējā laikā esot novērots, ka iebildēji pret valodas nepilnībām dzīvojot nevis Latvijā, bet ārzemēs. Kā pārmetums? Aizbraucāt, tad arī jūtieties kā atgriezts rieciens, uz jums tas neattiecas.

Lasītākās ziņas

Ja godīgi, tad tiešām, ielūkojoties šajās diskusijās, īpaši daudz rakstītajam nepievērsu uzmanību un rupjas pareizrakstības kļūdas nepamanīju. Un tomēr, neuzskatu par normālu aizbildināties, ja uzrakstīti tādi vārdi kā “tolete”, “nau”, “nēsmu” un tamlīdzīgi. Uzrakstīto tomēr vajadzētu pārlasīt, pirms steigšus publicē, lai gan minētie vārdi dažam labam rakstītājam arī šķiet pareizi. Bet man šķiet, ka pareizrakstība nav tikai dažu splīnīgu estētu kaprīze. Tāpat kā ziepes un ēdens piederas ķermeņa higiēnai, pareizrakstību varētu uzskatīt arī par gara higiēnu. Nav taču attaisnojami, ka cilvēks sabiedriskajā telpā parādās netīrām drēbēm un attaisnojas, ka viņa veļas mazgājamā mašīna ir saplīsusi. Vai arī nemazgājas, jo jāietaupa uz ūdeni un ziepēm. Tāpēc pārējiem būs jāpiecieš viņa ķermeņa smaka. Pārāk skarbs salīdzinājums? Bet mani nomāc slikti smakojoša rakstība. Un ne tikai mani vien.
Un kā tas ir jums?


Autors: Renāte Siliņa
Raksts publicēts sadarbībā ar laiikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti