Dalies:

Pārdodot viesnīcu "Radi un draugi", ieguldīs latviešu diasporā Lielbritānijā

Pārdodot viesnīcu "Radi un draugi", ieguldīs latviešu diasporā Lielbritānijā
  • 11. Jun. 2019

Latviešu labdarības organizācija Apvienotajā Karalistē “Daugavas Vanagu Fonds” (Latvian Welfare Trust) līdzekļus, kas iegūti, pārdodot viesnīcu “Radi un draugi”, plāno ieguldīt Apvienotās Karalistes latviešu diasporas attīsbībā. 

“Kopš fonds dibināja viesnīcu Rīgā,  Latvijas pilsoņu skaits Apvienotajā Karalistē ir strauji pieaudzis un tagad tas jau pārsniedz 100 tūkstošus. Latviešu skolu, kultūras kopu, sabiedrisko organizāciju un labdarības un aprūpes vajadzību pieauguma dēļ “Daugavas Vanagu Fonda” biedriem šķiet būtiski šobrīd no jauna ieguldīt Apvienotās Karalistes latviešu sabiedrības vajadzībām,” norāda fonda pārstāve Viktorija Graudiņa.

Daugavas Vanagu Fonds ir daļa no pasaules mēroga Daugavas Vanagu organizācijas un pārstāv Apvienotajā Karalistē mītošos Daugavas Vanagu biedrus. Delegātu sapulce pērn martā nolēma pārdot DVF viesnīcu “Radi un Draugi”, un šis darījums ir veiksmīgi noslēgts. Rīgas viesnīcas jaunie apsaimniekotāji būs igauņu uzņēmums “Hestia Hotel Group”.

Lasītākās ziņas valstī

Kā norāda organizācija, fonda Apvienotās Karalistes īpašumiem Bredfordā, Straumēnos un Londonā ir vajadzīgi papildu ieguldījumi. Straumēnos tas vajadzīgs, lai īpašums būtu vienlaikus pelnītspējīgs un arī spētu darboties kā latviešu sabiedrībai nozīmīgs centrs. “Lielbritānijā ir ap 100 000 latviešu, galvenokārt no jaunākām paaudzēm, kam ir savas vajadzības un izaicinājumi un par kuru latviskās identitātes uzturēšanu mums ir jācīnās. Līdzekļi, kas reiz bija vajadzīgi Latvijā, ir tagad vajadzīgi Lielbritānijā.” saka DVF valdes priekšsēdis Aivars Sinka.

Fonds iegādājās viesnīcu pēc ilggadējā sabiedriskā darbinieka Ādolfa Sīļa iniciatīvas 1994. gadā - laikā, kad Latvija tikko bija atguvusi neatkarību un bija nepieciešams piesaistīt kapitālu turpmākai ekonomiskai attīstībai, un Apvienotajā Karalistē latviešu sabiedrība aptvēra vien dažus tūkstošus.  Ādolfam Sīlim bija vīzija, un viņa darbs nodrošināja fonda atbalstu viesnīcas idejai. Viesnīca kļuva par saimnieciskas veiksmes stāstu.

Kopš dibināšanas viesnīca ir ļāvusi DVF labdarības mērķiem noziedot jau vairāk nekā miljonu eiro. "Viesnīca “Radi un Draugi” joprojām būs vieta, kur senlaiku burvības apvītās Vecrīgas pašā sirdī varēs satikties tautieši, radi un draugi. DVF valde izsaka sirsnīgu pateicību viesnīcas darbiniekiem, valdes locekļiem, klientiem un labvēļiem par sadarbību un lielo ieguldījumu," norāda fondā.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti