Dalies:

Par spīti «Brexit», tautieši Apvienotajā Karalistē nākotnē raugās cerīgi

Par spīti «Brexit», tautieši Apvienotajā Karalistē nākotnē raugās cerīgi
  • 15. Sep. 2019

Kamēr Lielbritānija joprojām nav ne soli tuvāk skaidrībai par to, vai no Eiropas Savienības izstāsies ar vai bez līguma, un vai vispār izstāsies, cilvēku dzīves "Brexit" ietekmē jau tagad. Latvijas Televīzija skaidroja, kā jūtas mūsu tautieši Apvienotajā Karalistē, zinot, ka neskaidrība turpinās.

Pīterboro ir internacionāla pilsēta, tās 200 000 iedzīvotāju runā vairāk kā 80 valodās. Multinacionālā sabiedrība lielākoties dod priekšroku saviem iecienītajiem pārtikas produktiem, nevis britu pārtikai, tādēļ nelieli veikaliņi, kas pārdod no dažādām valstīm ievestos produktus, ir lielā cieņā. Svetlanas un Sadisa ģimenei pieder divi tādi veikali, taču breksita tuvošanās šādiem biznesiem ir riska faktors.

"Mums nāk dažādu tautību cilvēki, mums ir produkcija multikulturāla, līdz ar to domāju, ka visi reizē jau nekur neaizbrauks. Kad vieni brauc, citi ir šeit. Pie mums nāk arī angļi iepirkties, ļoti daudzi ir arī pamēģinājuši latviešu produktus. Un līdz ar to mēs nejūtam nekādas pārmaiņas cilvēku ziņā, ka kaut kas ietu uz leju," stāstīja Svetlana Kalniņa.

Lasītākās ziņas valstī

Svetlanas dzīvesbiedrs, kurš tirdzniecībā darbojas jau 12 gadus, gan nav tik apmierināts. "Šogad viss ir ļoti slikti. Jo paliek ļoti dārgs. Kad būs breksits, tad baidos, ka daudzi nevarēs turpināt veikala biznesu, daudz kas slēdzas ciet, cilvēki zaudē pārāk daudz naudas dēļ breksita. Man breksits nepatīk," tā Džabārs.

Taču Svetlana nākotnē raugās optimistiski. "Vecāka gadagājuma cilvēki uztraucās, jaunie neuztraucās, jo mums jau tas uz slikto pusi neko nemainīs. Mums pat tas, es teiktu, iedos tādas priekšrocības, jo mēs būsim līdzvērtīgi angļiem. Tie, kas paliks šeit. Nebūs vairs tāda dalīšana – tu esi imigrants, tev var maksāt mazāk, tu esi anglis, tev var vairāk. Nē, visiem ir jābūt līdzvērtīgiem. Un mēs tikai vinnējam no šīs situācijas, nevis zaudējam," teica Svetlana.

Netālu esošajā frizētāvā, kas populāra galvenokārt austrumeiropiešu vidū, darba netrūkst, un frizieres nedomā, ka pēc breksita kas īpaši mainīsies.

"Tie, kuri te ir palikuši, ne no kā nebaidās. Tie, kuri baidās, jau ir prom. Baidās, ka pēc tam Lietuvā viņiem darba nebūs, ja mūs visus no šeijienes, kā saka, izmetīs ārā. Fabrikās baumo, ka pēc breksita mūs visus iesēdinās vilcienā un aizdzīs prom. Taču tās tādas vecmāmiņu pasakas!" akcentēja Irina Boženkova, friziere, Lietuvas pilsone.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti