Dalies:

Par Rīgas mēru ievēl Daini Turlo

Par Rīgas mēru ievēl Daini Turlo
LETA
  • 30. May. 2019

Par Rīgas mēru ievēlēts partijas "Gods kalpot Rīgai" deputāts Dainis Turlais. Par viņu balsoja 32 koalīcijas deputāti, savukārt opozīcija šajā balsojumā nepiedalījās.

Līdz šim Turlais vadīja pašvaldības Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteju. Vairāki opozīcijas deputāti uzvēra, ka Turlā virzīšana pašvaldības vadītāja amatam ir kā spļāviens rīdzinieku sejā, jo tieši korupcija ir Rīgas domes lielākā problēma. Turlais atzina, ka viņam kā komitejas vadītājam ir jāuzņemas zināma atbildība un noteikti nav izdarīts viss, lai varētu garantēt, ka likumpārkāpumi Rīgas domē nav iespējami, taču uzsvēra, ka komiteja nav tiesībsargājošā iestāde, kas var veikt izmeklēšanas darbības, tā var novērst tikai riskus.

Pašvaldības ārkārtas sēdē Turlais solīja, ka turpmāk visas pašvaldības problēmas tiks risinātas atklāti, nevis pagrīdē.  Viņš uzsvēra, ka mēra amats nebūs pirmais atbildīgais postenis viņa profesionālajā dzīvē, un solīja kalpot visiem rīdziniekiem bez izņēmuma. Tāpat viņš atzina, ka dotais uzdevums nebūs viegls, un izpildīt vēlētājiem dotos solījumus iespējams, tikai strādājot komandā. "Es te stāvu nevis, lai spodrinātu savu karjeru, bet, lai uzlabotu Rīgas tēlu un rīdzinieku dzīvi," sacīja Turlais.

Lasītākās ziņas valstī

Rīgas domnieki Turlo šodien iztaujāja vairāk neka 8 stundas-  ne tikai par paveikto komisijas vadībā, bet arī turpmākajām prioritātēm.

Sēdē Turlais atzina, ka pēc ievēlēšanas neturpinās vadīt Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteju.

Turlais bija vienīgais izvirzītais mēra amata kandidāts, viņu virzīja saskaņietis, līdzšinējais pilsētas galva Nils Ušakovs.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti