Dalies:

Par Norvēģijā sapelnīto - gurķu bizness Latvijā

Par Norvēģijā sapelnīto - gurķu bizness Latvijā
LETA/ Evija Trifanova
  • 29. Jun. 2020

Otro gadu Viļakas novadā brāļi Artis un Raivis Jevdokimovi audzē siltumnīcās gurķus. Pērn bija viena siltumnīca, šogad jau divas. Siltumnīcas celtas pašu spēkiem, bet nauda gurķu audzēšanai nopelnīta strādājot Norvēģijā, vēsta Latvijas Radio.

Pagaidām izaudzētajai produkcijai noieta tirgus – vietējie novada iedzīvotāji, tomēr biznesu brāļi cer nākotnē attīstīt. Otrajā darbības gadā viegli nav, jaunieši daudz mācās, izmēģina un arī kļūdās.

“Mēs arī tagad daudz skatāmies, daudz eksperimentējam, mēs esam ļoti jauni, otrais gads, mācamies no savām kļūdām,” saka Artis Jevdokimovs.

Lasītākās ziņas valstī

Artis ir jaunākais brālis, un tieši viņš bija iniciators, ka vajag uzsākt darīt ko pašiem savu. Artis pabeidza vidusskolu un vēlējās stāties armijā, tomēr tur netika, tāpēc, brāļa mudināts, devās strādāt ārpus Latvijas.

“Brālis piedāvāja uz Norvēģiju aizbraukt, aizbraucu uz Norvēģiju, pastrādāju trīs gadus, sāka nepatikt, ka mēs ļoti ilgi esam tajā Norvēģijā, netiekam uz mājām. Mēs sākām domāt, ka vajag darīt kaut ko Latvijā,” atceras Artis.

Par Norvēģijā nopelnīto naudu varēja uzsākt gurķu audzēšanu, ar laiku ir doma arī par tomātu audzēšanu. Sākumā siltumnīcas vēlējušies nopirkt, taču vēlāk brāļi nolēmuši tās celt paši. Tur noderējušas Norvēģijā apgūtās zināšanas.

“Es strādāju kuģniecībā, remontēju kuģus, brālis bija celtniecībā. Mums ļoti labi, viņš taisa, domā, taču man tikai sametināt,” stāsta Artis.

Lai attīstītu biznesu, brāļi gribētu gurķus izaudzēt jau ziemā - pirms laukos katram savi dārzā jau ienākušies. Tam ir vajadzīgi ieguldījumi, tādēļ brāļi atkal plāno piepelnīties Norvēģijā.

“Jā, augustā brauksim, piepelnīties, lai attīstītos, kaut ko jaunāku iegādātos, krāsnis, siltās grīdas, lampas nopirktu,” par nākotnes plāniem saka Raivis.

Pašreiz tos gurķus, kurus neizdodas iztirgot, brāļi dāvina pensionāriem – ja pašiem nesanāk peļņa, vismaz kāds ir iepriecināts.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti