Dalies:

Par Latviju stāstīs populāros Polijas TV kanālos

Par Latviju stāstīs populāros Polijas TV kanālos
  • 01. Mar. 2018

Video uzņemšanas komanda no Polijas producentu studijas “Medianet TV” ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) gādību Latvijā ieradās 22. februārī un, darbu pabeigusi, projām dosies 1. martā.

“Medianet TV” veidotais 10 minūšu raidījums “Turystyczna Jazda" (Tūrisma brauciens) ieguvis plašu popularitāti ar to, ka ir saistošs video ceļvedis uz dažādām pasaules zemēm. Gan eksotiskām, gan tādām kā Latvija, kas no Polijas atrodas teju vai rokas stiepiena attālumā.

Raidījuma auditorija ir plaša, jo “Turystyczna Jazda" demonstrē gan Polijas lielākais kanāls TV 3 ar 16 reģionālām raidstacijām, gan Krakovas TV un TVP Polonia. Raidījums tiek rādīts dažādās nedēļas dienās visvairāk iecienītajos skatīšanās (prime) laikos. Paši interesantākie sižeti 3 – 4 minūšu garumā tiek ievietoti arī Polijas populārākajā tīmekļa medijā Onet.pl.

Latvijā strādā 3 cilvēku komanda, kas 3 Latvijas tūrismam veltītos sižetos TV skatītājus iepazīstinās galvenokārt ar Latgali, Kurzemi un Vidzemi.

Ciemiņi atzīst, ka filmēšanas laikā viņi gūst daudz vairāk spilgtu iespaidu nekā bijis cerēts.

Satikti pēc aizvadītā darba cēliena Latgalē, ciemiņi pauda īpašu prieku par to, ka Austrumlatvijā var just kopību ar poļu tautas saknēm un dzirdama poļu valoda. Ciemiņiem bijis interesanti gan Līvānu stikla muzejā un stikla pūšanas darbnīcā, gan varenajā Daugavpils cietoksnī un Skrošu liešanas rūpnīcā.

Pēc raidījumu veidotāju domām, Latvijai un Polijai vēsturē ir daudz kopīga, un tāpēc interese par Latvijas tūrismu viņu zemē varētu būt liela.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2017. gadā Latviju apmeklēja 51 tūkstotis poļu tūristu, kas ir par 12,5 % vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt kopējais nakšņojumu skaits pārsniedza 79 tūkstošus, kas arī bija pieaugums par aptuveni 12 %.

Informāciju sagatavojusi Inta Briede, vecākā eksperte

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti