Dalies:

Jaunākais restorānu TOP 30; labākais Latvijā - "Vincents"

Jaunākais restorānu TOP 30; labākais Latvijā - "Vincents"
  • 05. Apr. 2019

Novērtējot sešdesmit dažādus restorānus visā Latvijā, ārvalstu ekspertu žūrija noteikusi 30 labākos restorānus Latvijā 2019.gadā.

Trīsdesmit labāko restorānu noskaidrošana notika vairākos posmos. Vispirms norisinājās restorānu nozares balsojums, kurā savu viedokli pauda vairāk nekā 200 Latvijas restorānu nozares profesionāļi. Pēc rezultātu apkopošanas tika atlasīti 60 restorāni visā Latvijā, kurus trīs kārtās vērtēja pieredzējusi ārvalstu žūrija. Pirmajā kārtā Igaunijas un Lietuvas šefpavāri novērtēja 60 Latvijas restorānus, otrajā kārtā ārvalstu eksperti vērtēja 50, bet trešajā kārtā - 40 labākos restorānus. Otrās un trešās kārtas eksperti ieradās no Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Ungārijas, Polijas, Somijas u.c.

“Latvijas labāko restorānu tops apkopo pašas labākās gardēžu vietas Rīgā un Latvijā, gan apliecinot jau atzītu un zināmu restorānu kvalitāti, gan ļaujot atklāt jaunus restorānu vārdus. Šis tops ir kļuvis par būtisku mērauklu un izvēles padomdevēju restorānu cienītājiem. Mūsu restorānu plašais piedāvājums un kvalitāte apvienojumā ar vietējām garšām un unikāliem produktiem ir īsts jaunatklājums arī ārvalstu gardēžiem, ko apliecina gan augošais gastronomijas tūristu skaits, gan augstais vērtējums no Eiropas un pasaules kulinārijas ekspertiem,” saka Vita Jermoloviča, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes priekšsēdētāja.

Lasītākās ziņas valstī

„To, ka Latvijas restorāni ir pasaules līmenī, jau šobrīd novērtē vietējie un ārvalstu tūristi – to pierāda arī nemitīgs tūristu – gardēžu – skaita pieaugums Latvijā. Šī mūsu iecere stiprinās Latvijas tēlu pasaules tūrisma kartē, jo mūsu ciemiņi tiecas apmeklēt Latvijas labākos restorānus,” dalās LIAA direktors Andris Ozols.

30 LABĀKIE RESTORĀNI LATVIJĀ 2019

1. Vincents

2. Kannas

3. Valtera Restorāns

4. Restorāns 3

5. Jonathan Spa Restorāns

6. St. Petrus

7. Faces

8. Dome

9. Cod

10. Zoltners

11. The Catch

12. Laivas

13. Riviera

14. Valmiermuižas vēstniecība Rīgā

15. Muusu

16. Kolonāde. Mūsu stāsti…

17. Bibliotēka No. 1 Restorāns

18. Gutenbergs terase

19. Portofino

20. Silene Terases

21. Garage vīna bārs

22. Dikļu pils restorāns

23. Entresol

24. Rātes vārti

25. Kaļķu vārti

26. Bangert's

27. Villa Santa

28. Vecpuisis

29. Forest

30. 3 pavāru restorāns “Tam labam būs augt”

 

TOP 7 LABĀKIE JAUNIE RESTORĀNI 2019

1. Max Cekot Kitchen

2. Chef's corner

3. H.E. Vanadziņš

4. Italissimo

5. Fish House Brasserie De Luxe

6. Aprika

7. Stage 22

Apmeklējot un novērtējot restorānus, žūrijas pārstāvji katram restorānam piešķīra punktus par ēdieniem, dzērieniem, apkalpošanu un atmosfēru. Maksimālais punktu skaits, ko restorāns varēja iegūt, ir 200 punkti (80 punkti par ēdienu, 40 punkti par apkalpošanu, 40 punkti par dzērieniem un 40 punkti par atmosfēru). Žūrijas pārstāvji darbu veica individuāli, un restorāni par viņu apmeklējumiem nebija informēti.

Projekta līdzautors Normunds Norenbergs pauž gandarījumu, ka uz Latviju izdevies atvest pieredzējušus ārvalstu šefpavārus: “Lielākā daļa žūrijas pārstāvju Latvijā viesojās pirmo reizi, un viņiem līdz šim nebija priekšstata par mūsu restorānu līmeni. Katrs restorāns tika izvērtēts, ņemot vērā tā koncepciju, kā rezultātā esam ieguvuši neatkarīgu Latvijas restorānu nozares vērtējumu.”

Komentējot kopējos iespaidus par Latvijas restorāniem, viens no vadošajiem somu šefpavāriem Matti Jämsen atzīst, ka Latvijā ir daudz labu vidējas klases restorānu ar spilgtiem interjeriem: “Daži no tiem, kurus apmeklēju bija tiešām iespaidīgi, un tie tikpat labi varētu atrasties Londonā vai Ņujorkā”.

Savukārt šefpavārs Rafal Hreczaniuk no Polijas uzsver reģionālo restorānu potenciālu: “Es Latvijas restorāniem ieteiktu pievērst lielāku nozīmi vietējiem produktiem un sezonalitātei. Jo īpaši restorāniem, kuri atrodas ārpus Rīgas. Tur ir neiedomājams potenciāls.”

Starptautisko žūriju veidoja 23 šefpavāri, restorānu kritiķi un viesmīlības jomas eksperti no 8 valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Nīderlandes, Dānijas, Ungārijas, Norvēģijas un Polijas.

Foto: Vincents/Facebook konts

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti