Dalies:

Par interneta sensāciju kļūst latviešu TDK "Zibenītis" deja

Par interneta sensāciju kļūst latviešu TDK "Zibenītis" deja
  • 01. Jun. 2018

“Neticami!”, tā vienā balsī apgalvo š.g. aprīļa beigās Turcijā notikušo Reģionālo Kultūras svētku Eiropā idejas autore un galvenā organizatore, Eiropas Latviešu apvienības, ELA, prezidija biedre un kultūras referente Inguna Grietiņa-Dārziņa, Zviedrijas TDK “Zibenītis” mākslinieciskā vadītāja un svētku deju virsvadītāja Jolanta Strazdiņa un paši dejotāji. Videoklipam, kuru dalībnieku pēcsvētku kruīza izbraucienā gar Antālijas krastu uzņēmusi pati organizatore, nepilna mēneša laikā internetā jau ir turpat 50 tūkstoši skatījumu, bet vairāk kā 950 cilvēku ir dalījušies ar to.

Deja “Es izjāju Prūšu zemi”, kura ir sajūsminājusi tik daudzus latviešus, ļoti patīk arī cittautu skatītājiem. Kamēr latvieši dejo vai dzied līdzi, publika parasti velk ārā kameras, lai iemūžinātu kādu dejas mirkli vai sparīgi sit plaukstas dejas ritmā. Šo deju Zviedrijas TDK “Zibenītis” puiši spēj parādīt kā neviens cits, ieliekot tajā visu savu latviešu vīrieša lepnumu, spēku un cēlumu. Meitu deja, lai arī izraisīja skatītāju ovācijas, tomēr netika ievietota sociālajos tīklos un pagaidām gaida savu slavas brīdi.

Kā skaidro viena no TDK “Zibenītis” dejotājām un Zviedrijas Latviešu apvienības, ZLA, pārstāve ELA prezidijā Ieva Reine,“Iespējams, gleznainais dejas fons ar Vidusjūras tirkīza viļniem un klinšaino krastu ir raisījis interesi kā visai neparasta koncertvieta. Uz mazliet ieslīpā kuģa klāja noturēt līdzsvaru varēja vien basās kājas, tomēr augstāk par visu, šķiet, virmo un aizrauj latvieša prieks par deju, par tautu, un kopību. Bet, kas zin – varbūt tā ir senprūšu asins lāse, kas rit arī latviešu un lietuviešu dzīslās, un daudzus gadu simtus vēlāk liek sakustēties cilšu apvienotāju krīvu Prūtena un Vudevuta pēcteču sirdīm.”

Links uz video

Lasītākās ziņas valstī

Rakstu sagatavoja Ieva Reine

Videofoto: Inguna Grietiņa-Dārziņa

Svētkus rīkoja Eiropas Latviešu Apvienība.

Svētku norisi atbalstīj Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas Republikas vēstniecība Turcijā, Latvijas Republikas goda konsulāts Antālijā, Pasaules Brīvo Latviešu Apvienība, latviesi.com

ELA ir apvienojušās 23 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas no 18 Eiropas valstīm ārpus Latvijas. ELA mērķis ir pārstāvēt Eiropas latviešu diasporas intereses, saskaņot tās biedru organizāciju darbību informācijas, latviskās izglītības un kultūras un pilsoniskās līdzdalības jomās, kā arī veicināt sadarbību starp biedru organizācijām un ar radniecīgām organizācijām.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti