Dalies:

Par godu Latvijas simtgadei top nebijusi multimediāla deju lielizrāde “Abas malas”

Par godu Latvijas simtgadei top nebijusi multimediāla deju lielizrāde “Abas malas”
  • 01. Nov. 2018

Baltijas valstīs vēl nebijis vēriens multimediju projekciju ziņā, Latvijā vēl nepieredzēta dažādu deju žanru sinerģija un teju pustūkstotis dejotāju uz vienas skatuves – tieši tik vērienīgi tiks stāstīts Latvijas simtgades stāsts “Arēnā Rīga” Latvijas dzimšanas dienā.

Multimediālā deju lielizrāde “Abas Malas” būs viens no kulminācijas pasākumiem Latvijas simtgadē - izrāde būs skatāma 17., 18. un 19. novembrī. Tā būs izrāde, kurā satiekas mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas, un kopā tiek stāstīts Latvijas, mūsu visu, stāsts. Katrs multimediālās deju izrādes vizuālās izteiksmes elements – horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, televīzijas kameru darbs un video projekcijas – tiek veidots kā vienots veselums. “Tā nav vēstures stunda, bet personīgs pārdzīvojums un iespēja būt par nozīmīgu daļu no lielizrādes “Abas Malas”,” tā projektu raksturo projekta radošā komanda.

Patlaban finiša taisnē ir gan deju soļu slīpēšana – Ķīpasalas izstāžu hallē notiek aktīvi mēģinājumi. Tāpat arī noslēguma fāzē ir videoprojekciju radīšana.

Lasītākās ziņas valstī

Skatītājs varēs baudīt telpisku ilūziju, ko palīdzēs radīt īpaši veidota 2000 kvadrātmetru liela mākslas projekciju skatuve – šīs izrādes vajadzībām tiek radīta īpaša 360 grādu ekspozīcijas skatuve.

Kopumā lielizrādē piedalīsies Latvijā nebijis profesionālu dejotāju skaits uz vienas skatuves – aptuveni 500 mākslinieku, kas pārstāv visdažādākos deju žanrus: profesionālo baletu, profesionālo laikmetīgo deju, tautas dejas un mūsdienu deju – sākot no hip hopa līdz sporta dejām.

Kopumā “Arēnā Rīga” visus koncertus varēs apmeklēt vairāk nekā 21 000 skatītāju, tāpat tas būs skatāms arī Latvijas Televīzijā.

KO PAR MULTIMEDIĀLO DEJU IZRĀDI “ABAS MALAS”
SAKA RADOŠĀ KOMANDA?

“Man “Abas Malas” ir tas pats, kas... Latvijas karogs. Karoga abas malas nav pretnostatītas – tās ir kā viens veselums, un tā vidējā līnija – tie esam mēs paši, mūsu cilvēk, laiks, kas mums ir dots un ceļš. [..] Es gribētu, lai mēs būtu “i viens, i otrs”, kā Rainis teica – “i brāļi, i māsas”. Tas stāsts ir par mums,” stāsta Juris Jonelis, deju lielizrādes režisors un mākslinieciskais vadītājs. 

“Stāsts ir ļoti patīkams – par meiteni Madaru, kas savā dzimšanas dienā nonāk pagātnē – brīdī, kad piedzimst Latvija. Viņa iziet cauri visiem Latvijas notikumiem, un beigās saprot, ka viņa mīl dzimteni un saprot, kādām grūtībām cilvēki ir izgājuši cauri, lai mums varētu būt šī brīvība. Tieši tāpēc man šķiet, ka projekts “Abas Malas” uzrunās ne tikai vecāko paaudzi, bet tieši jauno paaudzi. Izrāde nav tas pats, kas Dziesmu un deju svētki, projekts ir citādāks un kaut kas ļoti īpašs, jauns. Mums ir fantastiska komanda, mēs visi esam jauni, mums ir vislielākā motivācija sevi pierādīt, godam pārstāvēt mūsu valsti simtgadē. [..] Jā, šis ir unikāls projekts un mums ir iedvesma to īstenot,” ir pārliecināts Raimonds Martinovs, baleta horeogrāfs.

“Tā principā ir kā teātra izrāde, tikai bez teksta – skatītājs jau sajūtu līmenī saprot stāstu, ko viņš redz. Tas ir kas tāds, kas Latvijā vēl nav bijis – caur deju, caur kustību mēs izstāstām notikumus, attiecīgi – Latvijas vēsturi,” pauž Liene Grava, laikmetīgas un mūsdienu dejas horeogrāfe.

“Tas man ir liels izaicinājums. Domāju, ka Latvijā tas ir vēl nebijis projekts. Tieši tāpēc, ka tik lielā mērogā ir jāsakompilē trīs deju mākslas kopā, turklāt tā, lai tas neizskatās kā atsevišķi gabaliņi, bet kā vienots veselums,” stāsta Dace Adviljone, tautas deju horeogrāfe.

STĀSTS PIRMS IZRĀDES – LATVIJAS VĒSTURE MŪSU PAŠU CILVĒKOS:

Līdz projekta kulminācijai – multimediālai deju izrādei “Arēnā Rīga” 18. novembrī, tiek veidota arī “Abas Malas” cilvēkstāstu sērija. Radošā komanda ir sameklējusi, uzrunājusi un iemūžinājusi spilgtākās atmiņas katrā no Latvijas desmitgadēm. Starp cilvēkstāstiem, kuri laika gaitā tiks publicēti “Abas Malas” Facebook kontā un mājaslapā abasmalas.lv, būs piemēram Kārļa Ulmaņa komandanta Raimonda Bebra jaunākās meitas Olitas (Jausmas) Ābramas bērnības atmiņas, dzīvojot prezidenta pilī, gan “Helsinki-86” dalībnieka Laura Cekula dēla Ako Kārļa Cekula stāstījums par piedzīvoto pārmaiņu laiku un citi.

RADOŠĀ KOMANDA

BIĻEŠU IEGĀDE UN CENAS

Multimediālā deju lielizrāde Arēnā Rīga notiks 18. un 19. novembrī, tāpat skatītāji aicināti apmeklēt arī lielizrādes ģenerālmēģinājumu - ar publiku, kas notiks 17. novembrī. Biļetes organizatori aicina iegādāties jau laikus Biļešu Serviss kasēs. Biļetes pieejamas četrās cenu grupās- pa 8, 18, 28 un 38 eiro, savukārt biļetes uz ģenerālmēģinājumu maksā no pieciem līdz 28 eiro.

Atlaides tiek piemērotas:

Daudzbērnu ģimenēm, uzrādot apliecību – 10% atlaide.

Pensionāriem, uzrādot apliecību – 10% atlaide.

Personām ar I, II vai III invaliditātes grupu, uzrādot invaliditātes apliecību – 10% atlaide

Politiski represētajām personām, uzrādot politiski represētās personas apliecību – 10% atlaide

Grupām, iegādājoties vairāk par desmit biļetēm, no 11. biļetes tiek piemērota 10 % atlaide cenai.

Grupām, iegādājoties vairāk par 30 biļetēm, no 31 biļetes tiek piemērota 20% atlaide cenai.

KONTAKTI INFORMĀCIJAI: Gunta Kursiša / Mob. 26428106
Foto: Anna Jurkovska

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti