Dalies:

Par godu Latvijas simtgadei Romā atklāj izstādes par Latvijas un Itālijas sadarbību

Par godu Latvijas simtgadei Romā atklāj izstādes par Latvijas un Itālijas sadarbību
  • 25. Jan. 2020
  • 18.20

2018. gada 28. jūnijā Romā Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde un Itālijas ārlietu vice-ministre Emanuela Klaudia Del Re (Emanuela Claudia Del Re) atklāja izstādi “Latvija un Itālija – 100 draudzības gadi”. Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs atklāja Digitālo izstādi, kas veltīta Latvijas un Itālijas sadarbībai starpkaru periodā. Abu izstāžu atklāšana norisinājās Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijā tieši pirms Itālijas prezidenta Serdžo Matarellas (Sergio Mattarella) valsts vizītes Latvijā š.g. 2.-3. jūlijā.  Pasākumā piedalījās diplomātiskā korpusa un dažādu Latvijas – Itālijas sadarbības jomu pārstāvji.  

Latvijas vēstniecības Itālijā, Ārlietu ministrijas un Latvijas Nacionālā arhīva veidotā izstāde “Latvija un Itālija – 100 draudzības gadi” koncentrēti rāda Latvijas un Itālijas pozitīvo attiecību pieredzi 100 gadu griezumā, sākot ar Itālijas pārliecinošo un ātro atbalstu Latvijas valsts starptautiskajai atzīšanai, kam sekoja diplomātisko attiecību nodibināšana un veidošana, ekonomiskās, aizsardzības un kultūras sadarbības attīstība.

Dokumenti un fotogrāfijas no Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas arhīva, Latvijas Kara muzeja, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kā arī no Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas arhīva ļauj koncentrēti iepazīt dažādas attiecību jomas – ārlietu ministru, sūtņu darbību, svarīgākos savstarpējos līgumus, tirdzniecības aspektus, sadarbību aviācijā un militāro tehnoloģiju jomā. Būtiska lomā vienmēr ir bijusi kultūrai – gan starpkaru posmā, gan pēc diplomātisko attiecību atjaunošanas 1991. gadā – māksla, mūzika, literatūra, biedrības, valoda un izglītība, kas tiek ieskicēti, rādot atsevišķas personības un notikumus. Par laika posmu kopš 1991. gada izstādē apskatāmas foto liecības par Latvijas un Itālijas dialogu gan divpusēji, gan dažādos daudzpusējos formātos, par sadarbību aizsardzības jomā, kā arī par ekonomiskās un kultūras sadarbības atsevišķiem aspektiem.

Lasītākās ziņas valstī

Digitālā izstāde “Itālijas loma Latvijas valsts tapšanā un Latvijas un Itālijas divpusējās attiecības starpkaru periodā” apkopo vēsturiskās fotogrāfijas un arhīva materiālus par Itālijas īpašo lomu Latvijas valsts starptautiskajā atzīšanā un divpusējo sadarbību  starpkaru periodā.

Abas izstādes ir Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norises pasākumi.

Foto: Latvijas vēstniecība Itālijā 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti