Dalies:

Par godu 4. maijam latviešu dzeja izskan lietuviešu valodā Viļņā

Par godu 4. maijam latviešu dzeja izskan lietuviešu valodā Viļņā
  • 08. May. 2018

Šī gada 3. maijā Viļņas Universitātes Baltistikas katedras pasniedzēji Eglė Žilinskaitė-Šinkūnienė , Agnė Navickaitė un Vytautas Rinkevičius organizēja latviešu autoru dzejas vakaru, kas notika universitātes pagalmā un bija veltīts 4. maija, proti, Latvijas valsts atjaunošanas gadadienai. Latviešu autoru dzeju lasīja lietuviešu dzejnieks un atdzejotājs-dzejas tulks Vladas Braziūnas, V. Braziūna dzeju un atdzejojumus vērtēja literatūrzinātnieks Skirmantas Valentas un par muzikālo priekšnesumu un pavadījumu rūpējās saksofonists Petras Vyšniauskas.

Lasītajā latviešu dzejā dominēja dievu, dabas, pērkona, alus un upju tēma, kas rada kopīgu pasauli, un rūpējas par Latvijas un Lietuvas cilvēku un tautu attiecībām.

Pasākuma dalībniekus ar uzrunu sveica Latvijas vēstniecības Lietuvā vadītāja vietnieks Ivars Liepnieks, uzsverot nepieciešamību lasīt dzeju starp rindām, tādējādi attīstot domāšanu. “Un tas ir īpaši svarīgi šajā Latvijas valsts izveidošanas un Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgadē”, teica I. Liepnieks.

Pasākumu ar Latvijas vēstniecības Lietuvā atbalstu organizēja Viļņas Universitātes Baltistikas katedra un Latviešu valodas aģentūra.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti