Dalies:

Par cilvēku tirdzniecību uz Lielbritāniju – 5 gadi cietumā

Par cilvēku tirdzniecību uz Lielbritāniju – 5 gadi cietumā
  • 16. Apr. 2019

Rīgas apgabaltiesa piespriedusi piecu gadu un divus mēnešu cietumsodu divām personām, kuras solīja labi atlagotu darbu Lielbritānijā, bet tā vietā izprecināja Pakistānas pilsoņiem. Apsūdzētie atzīti par vainīgiem cilvēku tirdzniecībā organizētā grupā.

Kā informē Ģenerālprokuratūrā, par cilvēku tirdzniecības upuriem kļuva trīs sievietes no Latvijas.

Personas, darbojoties organizētā grupā ar Lielbritānijas organizētās grupas dalībniekiem, Latvijā piedāvāja sievietēm labi atalgotu darbu dārzeņu šķirošanas rūpnīcā. Pēc tam, kad sievietes piekrita darba piedāvājumam, organizētās grupas dalībnieki organizēja viņu nogādāšanu Lielbritānijā, kur izšķīra savervētās sievietes, nogādājot katru savā dzīves vietā, liedza sievietēm pārvietošanās un komunikācijas brīvību un, lietojot vardarbības draudus, piespieda sievietes stāties laulībā ar Pakistānas pilsoņiem, tādējādi nodrošinot Pakistānas pilsoņus ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Eiropas Savienības dalībvalstī Lielbritānijā.

Lasītākās ziņas valstī

Apelācijas instances tiesā apsūdzētie savu vainu atzina un apelācijas sūdzība tika uzturēta tikai daļā par sodu, lūdzot noteikt ar brīvības atņemšanu nesaistītu sodu. Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors apelācijas instances tiesā neatzina apelācijas sūdzību par soda mīkstināšanu.

Tiesas kolēģija, izvērtējot apstākļus, kas ņemami vērā nosakot sodu, secināja, ka apsūdzētajiem nosakāms brīvības atņemšanas sods un pieciem gadiem un diviem mēnešiem, ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Foto: CC0 licence
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti