Dalies:

Panorāma: Lielbritānijā tautieši ar riteņiem izbrauc Latvijas kontūru

Panorāma: Lielbritānijā tautieši ar riteņiem izbrauc Latvijas kontūru
  • 23. Aug. 2018

Tautieši Lielbritānijā atsaukušies aicinājumam iesaistīties akcijā "Izskrien Latviju pasaulē". Ar velosipēdiem veiksmīgi izbraukta Latvijas kontūra Vulverhamptonā. Braucienu organizēja vietējie velobraukšanas entuziasti, un atsaucība no tautiešiem esot necerēti liela.

 

Lasītākās ziņas valstī

Parkā netālu no Vulverhamptonas centra pulcējās 56 tautieši, lai par godu Latvijas simtgadei izbrauktu Latvijas kontūru 30 kilometru garumā. Latvijas kontūru gan nācās nedaudz pamainīt, lai izvairītos no centrālajām ielām un ceļu remontiem.

“Puiši man palīdzēja realizēt šo sapni, jo viņi mācēja izlikt karti, un es atkal gribēju kaut ko labi izdarīt Latvijai. Un tā mēs visi trīs satikāmies vienā vakarā, izdomājām un izdarījām,” stāsta viena no brauciena organizatorēm Ieva Selga.

Dalībnieki tika aicināti saposties, izmantot Latvijas simbolus. Kāds bija izgreznojis riteni, cits uzvilcis krekliņu ar dzimtās vietas nosaukumu. Dalībnieku vecuma amplitūda bija visai plaša – no 3 gadiem līdz pat 60, pie tam daudzi uz riteņa nebija kāpuši pat vairākus gadu desmitus. Tāpēc braucēji tika sadalīti divās grupās – lēnajā un ātrajā.

Pa vidu braucienam atpūtas vietā braucējus gaidīja pašu sagādātās uzkodas. Brauciens noslēdzās pēc četrām stundām pie latviešu picērijas, kur braucējus arī gaidīja cienasts.

“Mums nav grūti uztaisīt kaut kādas piecas, sešas, septiņas piciņas, pabarot savējos, draugus, paziņas. Daudzus mēs šodien nemaz nezinājām. Nedaudz arī reklāma sanāk, un pie reizes var kaut ko labu izdarīt. Tas nāks atpakaļ gan jau,” saka picērijas īpašnieki Jānis Elksnis un Mindaugs Tarvids.

Plašāka informācija portālā lsm.lv.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti