Dalies:

Panorāma: Ko par «Brexit» domā tautieši Lielbritānijā?

Panorāma: Ko par «Brexit» domā tautieši Lielbritānijā?
  • 16. Aug. 2018

Līdz Apvienotās Karalistes izstāšanās brīdim no Eiropas Savienības (ES) ir atlikušas 226 dienas, taču joprojām nav skaidrs, kā notiks izstāšanās no ES. LTV skaidroja, ko par neskaidro situāciju domā mūsu tautieši Apvienotajā Karalistē.

 

Lasītākās ziņas valstī

Mansfīlda slavena ar to, ka referendumā par izstāšanos no Eiropas Savienības tieši tur vislielākais skaits iedzīvotāju – 70,9 % - nobalsoja par “Brexit”.

Mansfīldā ar teju 70 000 iedzīvotājiem dzīvo arī daudz mūsu tautiešu, tur darbojas gan latviešu deju kolektīvs, gan skoliņa bērniem, veikalos var nopirkt latviešu pārtiku.

Mansfīldas pašvaldībā par pilsētas centra un tirgus mārketinga aktivitātēm atbild latviete Dace Gaile, un viņa apgalvo, ka augstais atbalsts “Brexit” cilvēku attiecības sadzīvē neietekmē.

“Ikdienā nav jūtams tas “Brexit” un ka ikdienā par to cilvēki ļoti šūmētos. Cilvēki ir mierīgi. Piemēram, es tirgū nekad neesmu saskārusies ar to, ka kādam es nepatiktu tāpēc, ka es esmu no Latvijas,” stāstīja Gaile.

Jaunākās britu aptaujas rāda, ka, ja referendums notiku tagad, balsojums būtu par labu palikšanai Eiropas Savienībā.

Mansfīldas mēra vietnieks Maiks Bartons pieļauj, ka Mansfīldas balsojumam bija citi iemesli, nevis naids pret imigrantiem, jo tie tur dzīvo gadiem.

Plašāka informācija portālā lsm.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti