Dalies:

Panorāma: Izdod grāmatu par latviešu valodu Būtiņģē un Sventājā

Panorāma: Izdod grāmatu par latviešu valodu Būtiņģē un Sventājā
  • 27. Aug. 2018
Pēc trim gadiem apritēs 100 gadu, kopš bijušie Latvijas ciemi – Būtiņģe un Sventāja - atrodas Lietuvas teritorijā, atstājot tur dzīvojošos latviešus aiz robežas. Laika gaitā mainījusies arī valoda, ko deviņu gadu garumā pētījusi Liepājas Universitātes humanitārā institūta pētniece.  Plašais materiālu kopums ir nozīmīgs un unikāls darbs valodniecības nozarē.    
 

Par zinātniskās monogrāfijas atklāšanas vietu autore, Liepājas Universitātes humanitārā institūta pētniece Daiga Straupeniece izraudzījusies Būtiņģes luterāņu baznīcu. Tā atrodas Lietuvā, pavisam netālu no Latvijas robežas, Palangas šosejas malā. Dievnams visos laikos kalpojis kā latviešu kopā sanākšanas vieta, un vēl joprojām to var uzskatīt par kultūrvēsturisko centru.

“Vismaz divas reizes mēnesī te notiek dievkalpojumi. Reliģiskā dzīve kaut notiek lietuviešu valodā, draudze dzied latviešu dziesmas joprojām, arī tēvreizi mācītājs saka. Tā kā vienīgā vieta, kur šodien mūsdienās kaut kas notiek latviešu valodā, kur cilvēki tiek aicināti kopā,” stāstīja Daiga Straupeniece.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: Ģirts Gertsons

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti