Dalies:

Panikai par koronavīrusu Latvijā nav pamata

Panikai par koronavīrusu Latvijā nav pamata
LETA/ Ieva Leiniša
  • 04. Feb. 2020

Panikai par koronavīrusa iespējamu izplatību Latvijā nav pamata, turklāt visi atbildīgie dienesti ir gatavi rīcībai, ja vīruss Latvijā tiks konstatēts, otrdien pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās krīzes vadības padomes sēdes uzsvēra amatpersonas. Patlaban Latvijā nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusu. 

"Vienīgais, ko varu ieteikt, - mazgājiet rokas," aicina Kariņš.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) aicināja informāciju par korinavīrusu meklēt uzticamos avotos, kā piemērus minot Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapas, kur tiek ievietota visa aktuālā informācija par to, kā rīkoties mediķiem un iedzīvotājiem.

Lasītākās ziņas

"Pasaules Veselības organizācija uzsver, ka ceļošanas un tirdzniecības ierobežojumi pagaidām nav piemērojami. Panikai nav pamata. Tomēr iedzīvotājiem ieteicams ievērot personisko higiēnu un konsultēties ar ģimenes ārstu," uzsvēra veselības ministre.

SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka, lai gan koronavīruss ir reģistrēts 25 valstīs, tomēr tikai vienā valstī ir vērojama noturīga šī vīrusa cirkulācija. "Neviena saslimšanas gadījums ar koronavīrusu Latvijā nav konstatēts," apliecināja eksperts.

Savukārt Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts stāstīja, ka robežsardze pēc plāna veic visus nepieciešamos pasākumus saistībā ar iespējamo koronavīrusa izplatību Latvijā. Patlaban ciešākā sadarbība robežsardzei esot ar lidostu "Rīga".

Pujāts aicināja iedzīvotājus, kuri ieceļo lidostā no citām valstīm, neizvairīties, bet sadarboties ar robežsardzes pārstāvjiem. "Viss tiek veikts sabiedrības veselības labā, tāpēc aicinām iedzīvotājus neizvairīties, bet pieteikties pašiem. Savukārt robežsardzes darbinieku drošībai ir visi nepieciešamie aizsardzības līdzekļi, lai neinficētos ar vīrusu, kā arī ir nepieciešams viss, lai iespējami inficētās personas izolētu," pauda Pujāts.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti