Dalies:

Pamet vadītāja amatu Īrijā, nodibina uzņēmumu Liepājā

Pamet vadītāja amatu Īrijā, nodibina uzņēmumu Liepājā
CC0 licence
  • 13. Feb. 2020

Ģimenes cilvēks un tēvs četriem bērniem – liepājnieks Armands Džeriņš nesen izveidojis pats savu metālapstrādes uzņēmumu SIA „Armsol Metāls”. Viņš ir viens no liepājniekiem, kurš pēc 13 gadu dzīves un darba Īrijā atgriezies Latvijā, kur uzsācis savu uzņēmējdarbību.  Visgrūtāk Latvijā jaunajam uzņēmējam šķiet pielāgošanās birokrātijas un nodokļu slogam, kā arī sabiedrības nospiedošajam pesimismam, ziņo Latvijas Radio.

Armands Džeriņš ir SIA „Armsol Metāls” uzņēmuma vadītājs un īpašnieks. Viņš ir savas uzņēmējdarbības ceļa sākumā, jo metālapstrādes firma darbojas tikai dažus mēnešus. Pirms tikšanās ar Latvijas Radio strādājis garas darba stundas, lai tikai pabeigtu pasūtījumu. 

Lasītākās ziņas

Pats dara visu, metina un veic citus darbus ar lielu precizitāti, ko pieprasa metālapstrāde. Vislielāko pieredzi viņš ieguvis, tieši strādājot Īrijā, uz kurieni sākumā aizbraucis ciemos pie draugiem, bet tur palicis 13 gadus.

„Sāku strādāt metālapstrādē. Tas bija neliels ģimenes uzņēmums. Viņi mūs ļoti labi uzņēma. Biju sākumā parasts metālapstrādes darbinieks – metinātājs. Pēc astoņiem, desmit gadiem es jau kļuvu par uzņēmuma vadītāju, vadītāja labo roku. 2005. gadā jau bija tā, ka iebraucēji varēja dabūt tikai tos darbus, ko vietēji negribēja darīt, bet jā, es no strādnieka kļuvu par brigadieri, ceha vadītāju utt.,” stāsta Armands. 

Kaut arī pats mācījies par kārtībnieku Cīravā, policista profesijā Armands nav strādājis, par dzīves profesionālo kaislību kļuva metālapstrāde. Arī atgriežoties Latvijā, darbu meklējis šādā uzņēmumā.

„Atbraucām atpakaļ uz Latviju.  Pēc dažiem mēnešiem sāku savā profesijā meklēt darbu. Zināju, ka ar savu CV darbu atradīšu. Sāku strādāt „RT Metāls”, kas ir liels un labs uzņēmums,” stāsta Armands.

Dāņu uzņēmums Armandam Džeriņam kļuva par nākamo pakāpienu, lai uzsāktu veidot pats savu uzņēmumu.

„Es vienmēr zināju, ka agri vai vēlu izveidošu savu firmu. Pēc pusotra gada es sapratu – darām tagad, tagad! “Armsol”  – ir apvienots mans vārds un sieviņas Solvitas vārds. Viņa mani vienmēr ir ļoti atbalstījusi,” atklāj Armands.  

Startam Armands Džeriņš piesaistīja Eiropas Savienības finansējumu, ieguldot arī savus līdzekļus.

Pilnu rakstu lasiet LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti