Dalies:

Pacients Latvijā no Covid-19 ārstējas jau trīs nedēļas, tests joprojām pozitīvs

Pacients Latvijā no Covid-19 ārstējas jau trīs nedēļas, tests joprojām pozitīvs
CC0 licence
  • 02. Apr. 2020

Ar Covid-19 saslimušais pacients Mārtiņš Jēkabsons, par kuru vairākkārt stāstīja LTV Ziņu raidījumos, ārstējas jau 22 dienas un joprojām viņa analīzes uzrāda vīrusa klātbūtni organismā. Ārstēšanās prasa ilgāku laiku nekā pašam gribētos, viņš atzīst intervijā Latvijas Televīzijai. Pašreiz Mārtiņam ir tikai iesnas un nav citu simptomu. Taču līdz šim visi trīs veiktie Covid-19 testi bijuši pozitīvi.

"Man sokas labi. Bet ir grūti par neziņu. Tad, kad pienāca otrs analīžu rezultāts - pozitīvs, trešais - atkal pozitīvs, pārņem bezcerības sajūta," sajūtās dalās Mārtiņš, "Es ļoti cerēju, ka saņemšu šodien dzimšanas dienas dāvanu – ka man būs negatīvs tests un varēšu iziet pastaigā. Bet nu nekā."

Lasītākās ziņas valstī

Slimību profilakses un kontroles centra eksperts Jurijs Perevoščikovs Latvijas Televīzijai atzina - pašreiz nav iespējams noskaidrot, vai vīruss, kas cilvēkā ir jau trešo nedēļu, ir vai nav dzīvotspējīgs - līdz ar to, nevar arī pateikt, vai šāds pacients ir apkārtējiem joprojām bīstams. Tāpēc ir būtiski nodrošināt, lai ikviens inficētais paliek karantīnā līdz brīdim, kad viņa organismā šis vīruss vairs netiek atrasts.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti