Dalies:

Opozīcija un “KPV LV” piedāvās konkurentu Levitam cīņā par Valsts prezidenta amatu

Opozīcija un “KPV LV” piedāvās konkurentu Levitam cīņā par Valsts prezidenta amatu
Foto: Valsts kanceleja
  • 07. Apr. 2019

Kaut Egils Levits ir vienīgais pašlaik nosauktais Valsts prezidenta amata pretendents, un atbalstu viņam paudušas trīs koalīcijas partijas, Levita izredzes nav drošas, vēsta TV3 Ziņas.

Opozīcija sola nopietnu alternatīvu kandidātu, kurš būšot ne mazāk cienīgs vadīt valsti kā Satversmes ievadvārdu autors. Levita konkurentu, kura vārds tiek rūpīgi slēpts, iespējams, varētu atbalstīt arī iekšējo konfliktu nomocītās koalīcijas partijas “KPV LV” deputāti.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc Nacionālās apvienības un Jaunās konservatīvas partijas (JKP) oficiālu atbalstu Eiropas tiesas tiesnesim Egilam Levitam šonedēļ pauda ceturtais koalīcijas partneris – liberāli noskaņotā partiju apvienība  “Attīstībai/Par!”, kura sola viņam atbalstu, par spīti tam, ka ne visos jautājumos viedoklis sakrītot.

“Mēs apzināmies lieliski to, ka, nākamo prezidentu izvēloties, ir nepieciešams ideoloģiski dažādu politisko spēku atbalsts. Nebūs iespējams prezidents, kurš 100% atbilst mūsu iecerēm un redzējumam par politisko ideoloģiju. To apzinoties, uzskatām, ka Egils Levits ir ļoti labs kandidāts, labākais no šobrīd pieejamajiem, un tas būtu liels solis uz priekšu Latvijas valstij,” norāda “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts.

Pēc paziņojuma likās, ka intriga cīņā uz valsts prezidenta krēslu ir beigusies, jo, lai arī ne oficiāli, atbalstu Levitam pauž arī premjera partija “Jaunā Vienotība”.

“Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis norāda: “Galvenais no mūsu puses, lai koalīcijai būtu vienots kandidāts, un tagad šis kandidāts jau iezīmējas.”

Pieskaitot “Jauno Vienotību”, Levitam Saeimā būtu garantētas 50 balsis. Lai viņu ievēlētu par valsts galvu, nepieciešama vēl tikai viena. Taču  šaubas, vai jurists ir labākais pretendents uz prezidenta krēslu, parādījušās iekšējo konfliktu nomocītajai “KPV LV”. Lai arī partijas līderis Artuss Kaimiņš Levita kandidatūru atbalsta, frakcijas vairākumam ir aizvainojums par Levita izteikumiem, ko viņš “KPV LV” veltīja pirms vēlēšanām.

“Vai mums tiešām nebūs alternatīvas Levitam? Iespējams, mums būs pašiem savs kandidāts,” atklāja Kaimiņš.

Kas ir Kaimiņa minētā alternatīva, tiek turēts slepenībā. Nopietnu konkurentu Levitam sakās atradusi partija “Saskaņa”. Vārdā neminēto personu atbalstīšot citas partijas, turklāt ne tikai no opozīcijas.

“Tik tiešām tagad notiek intensīvas konsultācijas par kandidātu, kuru virzīs opozīcija vai kāda no opozīcijā esošajām partijām. Pateikšu vairāk – šis cilvēks ir lietpratējs savā nozarē un amatā, ar partijām nesaistīta persona un, bez šaubām, Latvijas valsts patriots. Līdz ar to – es pieļauju, ka šo kandidātu varētu atbalstīt ne tikai “Saskaņa” vai ZZS, bet arī citu partiju pārstāvji,” pauda Saeimas deputāts Valērijs Agešins (“Saskaņa”).

To, ka Levitam alternatīva būs, TV3 Ziņām uzsvēra arī ZZS līderis Armands Krauze, kurš gan uzsvēra, ka partija joprojām nav pieņēmusi oficiālu lēmumu atkārtoti augstajam amatam nevirzīt Raimondu Vējoni. Satraukumu par opozīcijas aktivitātēm neslēpj arī koalīcijas partneri, kuri gan nešaubās, ka arī bez “KPV LV” atbalsta Levits kļūs par valsts prezidentu.

Levits TV3 Ziņām gan uzsver, ka joprojām nav mainījis viedokli un par valsts prezidenta kandidātu piekristu kļūt tikai tad, ja viņam atbalstu paudīs visas koalīcijas partijas.

Autors: TV3 Ziņas; avots: skaties.lv
Foto: Valsts kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti