Dalies:

Okupācijas muzeja rekonstrukcija ieilgs

Okupācijas muzeja rekonstrukcija ieilgs
Foto: Okupācijas muzejs
  • 26. Jun. 2019

 Okupācijas muzeja vēsturiskās ēkas nesošo konstrukciju nestspēja neatbilst gaidītajam, tādēļ būs jāveic siju un kolonnu stiprināšana. Tas muzeja rekonstrukcijas darbus varētu ievilkt par aptuveni pusgadu. "Valsts nekustamie īpašumi" gan uzsver, ka muzeja pārbūve tāpat tiks pabeigta likumā noteiktajā termiņā un arī papildu finansējums nebūs vajadzīgs, ziņo LTV raidījums "Panorāma".

Okupācijas muzeja atjaunošanas darbi rit jau aptuveni gadu. Muzeja piebūves jeb Nākotnes nama celtniecība rit pat ātrāk, nekā sākotnēji bija plānots, savukārt muzeja vecajā daļā daļa darbu jau kopš ziemas ir apturēti.

Sākot demontēt muzeja vēsturiskās ēkas pārsegumu, būvekspertiem radās šaubas par nesošo konstrukciju izturību. Tādēļ drošības nolūkos daļu darbu apturēja un veica ēkas tehnisko apsekošanu. Tā apliecinājusi – bažām bija pamats. "Atklājās tērauda siju konstruktīvā nestabilitāte un kolonnu nestabilitāte," stāstīja VNĪ Attīstības un ekspertu daļas vadītāja Dace Plotniece. Muzeja pagrabstāva kolonnas laika gaitā tā cietušas, ka rūsa nāk nost veseliem gabaliem un vietām tās dēļ kolonnu šķērsgriezums ir pat par 25% plānāks, ziņo "Panorāma". Tāpat nepietiekami stipras izrādījušās pirmā stāva pārseguma sijas.

Lasītākās ziņas valstī

Tagad tiek domāts, kā konstrukcijas stiprināt; izmaiņu būvprojekts varētu būt gatavs pēc mēneša. Bet jau tagad skaidrs, ka papildu darbu dēļ rekonstrukcija ievilksies līdz nākamā gada pavasarim, ne šī gada beigām, kā sākotnēji plānots. Tas gan vēl joprojām atbilst likumā ierakstītajam termiņam, kas ir 2020. gada beigas.

 

Autors: Anete Bērtule, "Panorāma"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti