Dalies:

Aizsardzības ministrija: daļa NVO apliecina gatavību krīzes situācijās informēt sabiedrību

Aizsardzības ministrija: daļa NVO apliecina gatavību krīzes situācijās informēt sabiedrību
CC0 licence
  • 19. Feb. 2020

Otrdien Aizsardzības ministrija (AM) organizēja pirmo apziņošanas vingrinājumu nevalstiskajām organizācijām, kurā virkne organizāciju apliecinājušas gatavību vajadzības gadījumā nodrošināt iedzīvotāju informētību, informē ministrijas pārstāve Vita Briže.

Apziņošanas vingrinājums ilga 12 stundas, un tā laikā nevalstiskās organizācijas bija aicinātas izplatīt biedru, sadarbības partneru un citu Latvijas un ārvalstīs dzīvojošu personu vidū lūgumu atvērt AM izveidotu saiti militāro ziņu portālā "www.sargs.lv".

Apkopotie dati liecina, ka vingrinājuma laikā attiecīgo saiti atvēra vairāk nekā 4000 portāla "www.sargs.lv" apmeklētāju. Saiti visbiežāk atvēra portāla lietotāji no Latvijas, kā arī Lielbritānijas, ASV, Vācijas, Beļģijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Itālijas, Nīderlandes un Francijas. AM tas ļāvis secināt, ka informācija sasniedza arī ārvalstīs dzīvojošos latviešus. 

Lasītākās ziņas

"Vēlos pateikties visām nevalstiskajām organizācijām, kuras iesaistījās apziņošanas vingrinājumā, apliecinot gatavību vajadzības gadījumā nodrošināt iedzīvotāju informētību. Nevalstiskās organizācijas spēj veiksmīgi apziņot savas interešu grupas, tādēļ to rīcībai krīzes situācijā var būt izšķiroša nozīme," komentēja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Vingrinājumā bija aicinātas piedalīties Ministru kabineta sadarbības memoranda dalīborganizācijas un citas NVO, kuras sadarbojas ar aizsardzības nozari. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti