Dalies:

Notiks "Stūra mājas" projekta atskaites konference "Izstāde un čekas darbības izpēte"

Notiks "Stūra mājas" projekta atskaites konference "Izstāde un čekas darbības izpēte"
  • 20. Sep. 2018

Šodien bijušajā LPSR Valsts drošības komitejas ēkā Rīgā, Brīvības ielā 61, plkst.12 notiks "Stūra mājas" projekta atskaites konference "Izstāde un čekas darbības izpēte", informēja Latvijas Okupācijas muzeja direktora vietniece attīstības jautājumos Līga Strazda.

Konferenci rīko Latvijas Okupācijas muzejs. To atklās kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) un muzeja direktors Gunārs Nāgels. Ziņojumi tiks sakārtoti divās nosacītās daļās. Pirmā būs par ēkas kā vēsturiskā notikuma norises vietas tagadni un nākotni, bet otrā - par vēstures pētījumiem, kurus veicinājusi vajadzība veidot izstādi un iespēja okupācijas muzeja speciālistiem fiziski izpētīt ēkas atsevišķas daļas.

Vēsturnieks un "Stūra mājas" izstādes koncepcijas autors Rihards Pētersons stāstīs par citu valstu pieredzi, saglabājot "Stūra mājai" līdzīgus objektus. Autors min, ka Latvijā šobrīd būtiski ir divi nozīmīgi projekti, "Stūra mājas" izmantošanas koncepcija un Padomju okupācijas upuru piemiņas kompleksa izveidošana Vecrīgā. Ieskats citzemju pieredzē var izrādīties pietiekami vērtīgs un ļautu apzināties Rīgā esošo objektu īpašo lomu plašākā skatījumā, pauda Pētersons.

Lasītākās ziņas valstī

Tikmēr Okupācijas muzeja direktora vietniece attīstības jautājumos Līga Strazda referēs par izstādes nākotnes iespējām.

Savukārt tēmu noslēgs VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis, kas atgādinās par valsts uzliktajiem pienākumiem šīs ēkas apsaimniekošanā un risinājumiem, kādi būtu vēlami, lai sabiedrība saglabātu savu vēsturi, bet namu būtu iespējams uzturēt labā tehniskā kārtībā.

Otrajā konferences daļā "Stūra mājas" izstādes satura autore, vēsturniece Inese Dreimane runās par vēstures faktu atklājumiem un precizējumiem. Vēsturnieks Jānis Goldšmits stāstīs par Nacionālās Sardzes materiāliem Latvijas Okupācijas muzejā un to izmantošanu šautuves telpas izpētē "Stūra mājā".

Konferenci noslēgs Aivars Riekstiņš, kas runās par izstādes darbu no izstādes gida perspektīvas.

Avots: Rihards Plūme, LETA
Foto: Timurs Subhankulovs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti