Dalies:

Notiks diasporas konsultatīvās padomes sēde. Skaties tiešraidē!

Notiks diasporas konsultatīvās padomes sēde. Skaties tiešraidē!
  • 06. Dec. 2019

Šodien Ārlietu ministrijā notiek trešā Diasporas konsultatīvās padomes sēde, kurā piedalīsies valsts un pašvaldību iestāžu, diasporas organizāciju, kā arī biedrību un nodibinājumu pārstāvji. Padomes darbu vadīs padomes priekšsēdētājs, Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza.

Sēdē paredzēts apspriest Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenoto remigrācijas programmu, diasporas politikas prioritātes, kā arī Diasporas konsultatīvās padomes darba pilnveidošanas organizatoriskos jautājumus. Padomes tiešraidi no plkst. 14.00 būs iespējams skatīties Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Diasporas konsultatīvā padome ir padomdevēja institūcija, kuras mērķis ir veicināt saskaņotu diasporas politikas izstrādi un tās ikgadējo prioritāšu noteikšanu, kā arī diasporas politikas īstenošanu un novērtēšanu. Diasporas konsultatīvās padomes darbības pamatprincipi ir noteikti Diasporas likumā, kas stājās spēkā šā gada 1. janvārī.

Lasītākās ziņas

Padomes sastāvā ir pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Sabiedrības integrācijas fonda, Saeimas Ārlietu komisijas, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas, Valsts kancelejas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, biedrības "Ar pasaules pieredzi Latvijā", Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas, organizācijas "Daugavas Vanagi" centrālās valdes, Pasaules Brīvo latviešu apvienības, Amerikas latviešu apvienības, Eiropas Latviešu apvienības, Dienvidamerikas un Karību Latviešu apvienības, Krievijas Latviešu kongresa, Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē, kā arī Latviešu nacionālās apvienības Kanādā. Padomē ir ievēlēti arī divi rotējošie pārstāvji – Latviešu ārstu un zobārstu apvienība, kā arī biedrība “Laiks – BL”, kas pārstāv diasporas laikrakstus “Laiks” un “Brīvā Latvija”.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti