Dalies:

Notiks 20. latviešu salidojums Trinidadā un Tobāgo

Notiks 20. latviešu salidojums Trinidadā un Tobāgo
Foto: 18. Latviešu salidojums Trinidadā un Tobāgo 2016. gadā
  • 15. May. 2019

Šā gada beigās notiks jau 20. latviešu salidojums Trinidadā un Tobāgo. Rīkotāji atgādina– pienācis īstais brīdis iegādāties aviobiļetes par izdevīgām cenām, lai 2020. gadu varētu sagaidīt Karību jūras krastā kopā ar citiem latviešiem, sekojot seno kurzemnieku pēdām.

Salidojums notiks no 26. decembra līdz 5. janvārim. Tajā iecerētas daudzas ekskursijas, kopīgas peldes un atpūtas vakari. Kā liecina programma, plānots apskatīt vairākas pilsētas, dabas rezervātus, ezerus, ūdenskritumu, apceļot Kurzemes līča piekrasti. Vecā gada vakarā būs kopīgs dievkalpojums Svētā Dāvida baznīcā un arī kopīga Jaunā gada sagaidīšana pie Kurzemes pieminekļa. Plašāka programma apskatāma šeit.

“Aicinu pārsūtīt informāciju radiem un draugiem, lai arī šogad ierastos kupls skaits, kā mūs dēvē vietējie iedzīvotāji, "kūrlanderu". Pavadīsim saulainu atvaļinājumu kopā ar latviešiem no citām zemēm, sekojot seno kurzemnieku pēdām!” aicina salidojuma vadītājs Guntars Gedulis.

Lasītākās ziņas valstī

Viņš portālam ”Latviesi.com” norāda – pērn salidojumā piedalījās 43 cilvēki no 5 valstīm –  ASV, Kanādas, Zviedrijas, Venecuēlas un Latvijas. “Latvijas latviešu katru gadu arvien vairāk, tas ir ļoti iepriecinoši,” saka Guntars Gedulis.

Viņš norāda, ka apmešanās Tobago paredzēta viesnīca pie Lielā Kurzemes līča – Latvijai vēsturiski nozīmīga vietā. Tās apkārtnē atradās kurzemnieku saimniecības, ļaudis līcī peldējās un līča pludmalē svinēja tautas svētkus. Netālu atrodas kurzemnieku cietoksnis, baznīca un Jēkabpils, kur uzcelts Kurzemnieku piemineklis.

Lai pieteiktos salidojumam, ir jāaizpilda anketa. Raksta turpinājumā arī atrodama praktiska informācija par dzīvošanu, ekskursijām un citiem paredzamajiem tēriņiem.

Jāpiebilst, ka pirmais latviešu salidojums Trinidadā un Tobāgo notika 1974. gadā, kad vēsturnieks, profesors Edgars Andersons tur pulcināja latviešus no dažādiem kontinentiem. Viņš šos pasākumus vadīja līdz pat 1987.gadam. Kopš 1989.gada to vadītājs ir Guntars Gedulis, PBLA kultūras fonda un izglītības padomes pārstāvis Dienvidamerikā un Karību reģionā.

Atgādinam, ka no 1639. līdz 1693. gadam Tobāgo bija Kurzemes kolonija un tika dēvēta par Jaunkurzemi.m Apraksts par iepriekšējo, 19. sadidojumu, lasāms šeit!

Pieteikšanās anketa
Cenrādis

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti