Dalies:

Notiek vairāki pasākumi “Latvijas dienas Lietuvā 2018” ietvaros

Notiek vairāki pasākumi “Latvijas dienas Lietuvā 2018” ietvaros
  • 10. May. 2018

Š.g. aprīļa beigās – maija sākumā notiek jau tradicionālās “Latvijas dienas Lietuvā”. Tās organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāve Lietuvā Jeļena Markūne ciešā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Lietuvā un Latvijas tirdzniecības palātu Lietuvā.

Galvenajam Lietuvas biznesa laikrakstam “Verslo Žinios” iznāk pielikums par Latviju, Latvijas produkciju, Latvijas uzņēmumiem, tūrisma iespējām, kā arī par 100gades pasākumiem Latvijā un Lietuvā. Š.g. 3. maijā ar promo vakariņām Lietuvas mediju pārstāvjiem, kafejnīcu un restorānu pavāriem tika svinīgi atklāta Latvijas ēdienu nedēļa 25 Kauņas un Viļņas kafejnīcās, bāros un restorānos, kuros kā biznesa pusdienu piedāvājumus vai atsevišķi var 7.-13. maija nedēļas garumā baudīt pēc īpašām Latvijas modernās virtuves receptēm sagatavotus ēdienus.

Jau šovakar, 9. maijā vienā no galvenajiem Viļņas kinoteātriem notiks filmas “Nameja gredzens” pirmizrāde Lietuvā. Pirms filmas noskatīšanās uzrunu teiks filmas producents Aigars Grauba, vēstnieks Lietuvā Einars Semanis, kā arī viena no filmas galvenajām Lietuvas aktrisēm. No 11. maija filma būs pieejama visai Lietuvas sabiedrībai.

Savukārt 10. maijā notiks Latvijas un Lietuvas uzņēmēju kontaktbirža, kas dos lielisku iespēju vienoties par jauniem darījumiem. Kontaktbiržā plāno piedalīties 20 Latvijas uzņēmumu pārstāvju. Tā tiek organizēta Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā projekta ietvaros sadarbībā ar Enterprise Europe Network Lietuva. Tās pašas dienas pēcpusdienā Viļņas Tech-parkā būs paneļdiskusija par jaunu IT risinājumu saistību ar tūrisma nozari. Kā galvenie runātāji piedalīsies Jean Mauris, kurš aktīvi sadarbojas ar jaunuzņēmumiem un palīdz integrēt jaunus tehnoloģiskus risinājumus, “Vilnius Tech Park” izpildirektore Ieva Dirvonskaitė, “Abgunstes Muiža” īpašniece Asnāte Avotniece un Lietuvas publicists un ceļotājs Šarūnas Jasiukevičius.

Sekos arī “Nameja balva 2018” apbalvošanas ceremonija, kas šogad notiks jau 12. reizi. Šajā ceremonijā tiks apbalvoti labākie Latvijas uzņēmēji Lietuvā, kā arī labākie Latvijas uzņēmēju partneri Lietuvā. Balvas četrās nominācijās pasniegs Lietuvas ekonomikas ministrs Virginijus Sinkevičius un Latvijas Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja Ieva Jaunzeme.

Šo pasākumu ietvaros papildus LIAA pārstāve Lietuvā organizē loteriju. No 17 000 kuponiem tiks izlozētas 100 balvas, piemēram, biļetes uz kino un koncertiem, tūrisma vietu apmeklējumiem un restorāniem Latvijā.

Pasākumu mērķis ir veicināt Latvijas un Lietuvas tirdzniecības sakarus, uzlabot Latvijas tēlu Lietuvas iedzīvotāju vidū, kā arī veicināt tūrismu no Lietuvas uz Latviju.


Attēls: liepajniekiem.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti