Dalies:

Notiek gatavošanās Eiropas Latviešu kultūras svētkiem Briselē (video)

Notiek gatavošanās Eiropas Latviešu kultūras svētkiem Briselē (video)
  • 11. Dec. 2014

Atzīmējot Latvijas valsts pirmo prezidentūru Eiropas Savienībā, Eiropas Latviešu apvienība, sadarbībā ar Eiropas latviešu kopienām, Briselē no 2015.gada 18. līdz 21.jūnijam rīkos Eiropas Latviešu kultūras svētkus.

Svētku (saīsinājumā ELKS) organizētāju mērķis ir, šeit, Eiropas galvaspilsētā, sapulcināt ārvalstīs dzīvojošos latviešu kultūras patriotus no visas pasaules, lai uzstājoties kopīgos koncertos, popularizētu Latvijas Dziesmu un Deju svētku tradīcijas.

Svētku kulminācijā notiks lielkoncerts Briseles centrā ar koru, dejotāju, folkloras kopu un profesionālu viesmākslinieku uzstāšanos.

Svētku ietvaros plānoti arī vairāku desmitu māksliniecisko kopu individuāli koncerti Eiropas Savienības institūcijās un dažādās publiskās vietās Briselē. Sadziedāšanās un dejošanas mēģinājumi, latviešu teātra un kamermūzikas priekšnesumi, dzejas lasīšana un arī izstādes.

Jau šobrīd svētkiem ir pieteikušies vairāk nekā 600 dalībnieki - gan koristi, gan dejotāji, gan citu nozaru mākslinieki, un to skaits turpina augt.

Par ELKS goda patroniem piekrituši būt Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis un Latvijas valsts eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga. Savukārt, svētku sadarbības partneri Briselē būs Eiropas kustība Beļģijā un UNESCO Briseles birojs.

Eiropas latviešu kultūras svētki ir iekļauti arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā.

2014.gada 6.septembrī Briselē notika ELKS mākslinieciskās padomes vadības sēde. Šajā padomē ietilpst visu Eiropas latviešu diasporas kultūras nozaru pārstāvji un padomes mērķis ir sagatavot svētku māksliniecisko koncepciju un repertuāru.

Lasītākās ziņas valstī

Mākslinieciskās padomes vadītāja ir Ingūna Grietiņa, Latviešu Biedrības Īrijā kora "eLVē" mākslinieciskā vadītāja un Marks Opeskins, mūzikas pasniedzējs un Hesenes federālās zemes koru valdes mūzikas daļas biedrs.

Savukārt, svētku organizatoriskos darbus vada Aldis Austers, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs un producente Kristīne Pleša.

Vairāk skatieties video:

Foto: Aldis Austers

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti