Dalies:

Noslēgusies Sieviešu kora “Dzinars” koncertturneja Japānā

Noslēgusies Sieviešu kora “Dzinars” koncertturneja Japānā
  • 06. Apr. 2018

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi un Latvijas - Japānas kordziedāšanas draudzības 25. gadadienu VEF Kultūras pils sieviešu koris „Dzintars” diriģentes Airas Birziņas vadībā viesojās Japānā, sniedzot meistarklases un latviešu kormūzikas koncertus. Sieviešu kora “Dzintars” draudzībai ar Japānu 2018. gadā aprit 25. gadskārta. Par sadarbības aizsākumu uzskatāms 1993. gads, kad Latvijā pirmoreiz viesojās Vasedas Universitātes Tomon Glee Club vīru koris. Kopš tā laika notikušas kora „Dzintars” koncertturnejas Japānā 1996. un 2001. gadā, un Vasedas Universitātes vecbiedru Tomon Glee kluba vīru kora koncertturnejas Latvijā un Baltijā 1993., 1998. un 2004. gadā. Abu koru draudzība ir pamats 2005. gadā Tokijā dibinātajai Japānas – Latvijas mūzikas asociācijai, kas devusi ilglaicīgu un neatsveramu ieguldījumu latviešu mūzikas popularizēšanā Japānā.

Lai veicinātu japāņu sabiedrības interesi par Latvijas kultūru un kora dziedāšanas tradīcijām, Japānas-Latvijas Mūzikas asociācija sadarbībā ar Nagarejamas pilsētas Starptautisko kultūras asociāciju un Latvijas vēstniecību Japānā no 28. marta līdz 1. aprīlim organizēja sieviešu kora “Dzintars” trešo koncertturneju Japānā, kuras ietvaros notika koncerti vairākās Japānas pilsētās. Šī gada 28. martā notika pirmais koncerts Nagarejamas pilsētā, kurā koris “Dzintars” uzstājās kopā ar Nagarejamas pilsētas koriem Sayanokai, Four Way Stop, World Harmony, Cantiamo. savukārt, 29. martā koris “Dzintars” kopā ar Abiko pilsētas kori, kā arī koriem “Bumbieri”, Mitsubachi un Chor Mine uzstājās Abiko pilsētas koncerzālē Keyaki Hall, bet 30. martā notika koncerts Tokijā, Vasedas Universitātē (Waseda University), kurā piedalījās arī Vasedas Universitātes studentu Glee kluba koris un sieviešu koris Ofu.

Turneja noslēdzās ar koncertu “Dziesmas mieram un nākotnei”, kas bija arī 5. latviešu mūzikas festivāla galvenais pasākums, tas notika 1. aprīlī Tokijā, Ovada kultūras centra Sakura Hallkoncertzālē. Tajā piedalījās koris “Dzintars” kopā ar NHK (Japan Broadcasting Corporation) jauniešu kori, jaukto kori “Gaisma” un vīru kori Oedo Choraliers, atskaņojot latviešu komponistu skaņdarbus, kā arī japāņu komponistu Kosaku Jamadas (Kosaku Yamada) un Joko Sugano (Yoko Sugano ) dziesmas. Koncerta dalībniekus un klausītājus ar uzrunu sveica Latvijas vēstniece Japānā Dace Treija-Masī un Japānas-Latvijas Mūzikas asociācijas prezidents Seiiči Šimada (Seiichi Shimada). Koncerta noslēgumā festivāla kopkoris diriģenta Taku Sato vadībā izpildīja latviešu tautasdziesmu “Dziedot dzimu, dziedot augu” (Alfrēda Kalniņa apdare), savukārt, diriģentes Airas Birziņas vadībā Lūcijas Garūtas lūgšanu “Mūsu Tēvs debesīs”.

VEF Kultūras pils sieviešu koris „Dzintars” izsaka pateicību Japānas-Latvijas Mūzikas asociācijai, jauktajam korim “Gaisma”, Nagarejamas pilsētas Starptautiskajai kultūras asociācijai, Latvijas vēstniecībai Japānā par koncertturnejas organizēšanu, kā arī Rīgas Domei, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, LIVE Rīga un VEF Kultūras pilij par sniegto atbalstu! Pārliecībā, ka latviešu mūzikas cienītāju skaits Japānā aizvien pieaugs, koris “Dzintars” ir pagodināts nest Latvijas vārdu tālajā zemē.

Foto pēc uzstāšanās koncertzālē Sakura Hall, Tokijā: foto Dita Pfeifere

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti