Dalies:

Noslēgusies “Nameja balva 2018” pasniegšana “Latvijas dienu Lietuvā” ietvaros

Noslēgusies “Nameja balva 2018” pasniegšana “Latvijas dienu Lietuvā” ietvaros
  • 11. May. 2018

Šī gada 10. maijā jau 12. reizi notika gadskārtēja “Nameja balvas” pasniegšana. Tā tiek pasniegta labākajiem Latvijas uzņēmumiem Lietuvā un labākajiem Latvijas uzņēmumu partneriem Lietuvā.

Balva tika pasniegta četrās nominācijās. Nominācijā “Lielākais produktu eksporta pieaugums uz Lietuvu 2017. gadā” balvu ieguva “A.C.B.”, tai skaitā par Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukciju 2017.gadā. Nominācijā “Lielākais pakalpojumu eksporta pieaugums uz Lietuvu 2017. gadā” balvu ieguva “Sakret”, kas turpina ļoti veiksmīgi ražot dažādus būvniecības materiālus. Nominācijā “Labākais Latvijas darbadevējs Lietuvā 2017. gadā” balvu ieguva apdrošināšanas kompānija “BTA”, kas Lietuvā strādā kopš 2000. gada.

Par labākajiem Latvijas partneriem Lietuvā tika atzīti “New Media Publishing”, kas ir dažādu galda spēļu izplatītājs; “Localus”, kas pārdod dažādus dizaina priekšmetus un apģērbu; kā arī grāmatnīcu tīkls “Pegasas”.

Balvas pasniedza Lietuvas ekonomikas ministrs Virginijus Sinkevičius un Latvijas Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja Ieva Jaunzeme. Ministrs savā uzrunā uzsvēra, ka šādas balvas pasniegšana jau 12. reizi apliecina Latvijas un Lietuvas ciešās saites, draudzību un brālību, tai skaitā ekonomikas jomā. Savukārt I. Jaunzeme īpaši atzīmēja pieaugošo tūristu skaitu no Lietuvas uz Latviju, transporta savienojumus, kas to veicina, kā arī bagāto Latvijas kultūru un tradīcijas, kas īpaši krāšņi izpaužas šajā 100gadē.

Šogad Nameja balvas pasniegšana bija īpaša, jo dienu iepriekš Viļņā notika Latvijas filmas “Nameja gredzens” pirmizrāde. Filmas režisors Aigars Grauba arī piedalījās apbalvošanas ceremonijā un iepazīstināja viesus ar filmu. Zīmīgi, ka uzņēmējiem balvās tika pasniegti sudraba Nameja gredzeni, kas arī filmā spēlē nozīmīgu lomu.

“Nameja balva 2018” pasniegšana notika “Latvijas dienu Lietuvā” ietvaros.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti