Dalies:

Noslēgušās Zviedrijas jauniešu sadraudzības dienas Malmē

Noslēgušās Zviedrijas jauniešu sadraudzības dienas Malmē
  • 24. Sep. 2019

Jauniešu sadraudzības dienas Malmē pagājušajā nedēļas nogalē ar vienu vārdu varam raksturot “saulainas”. Tiešā nozīmē saule spīdēja un atvasara mūs priecēja gan sestdienas pastaigā pa pilsētu, gan svētdienas pusdienu laikā kanāla malā pilsētas centrā. Bet tās bija saulainas arī citā nozīmē. 

Jaunieši paši rakstīs un stāstīs par projektu, bet es gribu dalīties ar savām pārdomām. Šis projekts ”Par jauniešu aktīvu pilsonisko līdzdalību un vēlmi pašorganizēties”  bija Latvijas valsts finansiāli atbalstīts projekts. Projekta iniciatori bija Stokholmas Jauniešu klubs un Dienvidzviedrijas latviešu biedrība. 

Sadraudzības dienu programmā bija vairākas diskusijas, kur jauniešiem tika dota iespēja diskutēt jautājumus gan par jauniešu iesaisti diasporas sabiedriskajā dzīvē, gan aktuālos klimata jautājumus, gan apspriest Zviedrijas latviešu  jauniešu nākotnes sadarbības plānus un vīzijas. 

Lasītākās ziņas valstī

Un te būs saule citā nozīmē.  Manī joprojām prieka asaras acīs, kad atceros šīs dedzīgās diskusijas. Ar kādu degsmi jaunieši iesaistījās diskusijās! Kopenhāgenas jauniešu pārstāvja Jāņa Skrebeļa ievirzošie jautājumi par piederību Latvijai, identitāti, latviešu valodas nepieciešamību Zviedrijā raisīja diskusijas, un katram jaunietim bija ko teikt. “Mums ir nepieciešama latviešu valoda! Mēs jūtamies lepni, ka mēs runājam latviski! Mēs par to labprāt stāstām saviem zviedru draugiem! Mēs esam lepni, ka esam latvieši! Mēs labprāt kādu ilgāku laiku vēlamies pavadīt Latvijā dzīvojot vai strādājot! Mums ir vajadzīgi latviešu draugi Zviedrijā, ar viņiem ir interesanti un savādāk nekā ar zviedru draugiem!”  Tie ir vārdi, kas izskanēja no jauniešiem. Un turpinājumā dzirdējām daudz dažādu ideju jauniešu turpmākai darbībai un sadarbībai. 

Stokholmas Jauniešu klubs darbojas kopš 2017. gada. Šāds jauniešu klubs, cik mums zināms, ir diezgan unikāls visā diasporā. Jauniešu klubam ir sava valde, kas dod ievirzes un atbild par kluba darbību. Valdes locekļi sadraudzības dienās rādīja lielisku piemēru pārējiem jauniešiem gan organizējot dažādas aktivitātes, informējot par jauniešu klubu, gan kārtojot un atbildot par praktiskām  lietām. Bija patīkami dzirdēt atpakaļceļā, ka valdes locekļi paši secināja, ka šājā ceļā no kluba dibināšanas līdz šim brīdim ir daudz ko iemācījušies. Un es tam pilnīgi varu piekrist. Viņos ir lielāks priekšstats par to, kā tiek organizēta sabiedriskā dzīve, ka katram ir jāveic savs uzdevums un jābūt līdzatbildīgam, lai kaut kas notiktu. 

Labs apliecinājums tam, ka valdes locekļi ir darbojušies lieliski, bija tas, ka atpakaļceļā mums bija paredzētas jaunas  valdes vēlēšanas (tās parasti notiek septembrī). Uz jauno valdi bija gatavi kandidēt 11 jauniešu! Tātad ir interese darbu turpināt, un ir interese un vēlme darboties!

LIELS PALDIES Latvijas valstij, kas dod finansiālu iespēju šādu projektu realizēšanai. Tā nauda nav veltīgi iztērēta, tā dod cerību Latvijas nākotnei! Tas ir labākais ieguldījums, jo jaunieši ir Latvijas nākotne un Latvijas cerība! 

Ilze Jundze - Lundegran

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti