Dalies:

Noslēgušās 2018. gada Baltiešu Spēles Adelaidē, Dienvidaustrālijā

Noslēgušās 2018. gada Baltiešu Spēles Adelaidē, Dienvidaustrālijā
  • 28. May. 2018
Š.g. 19. maijā, Dienvidaustrālijas Baltiešu Padomes rīkotās “Baltiešu Spēles” notika Annesley pamatskolas sporta zālē. Atklāšanas cermonijā, kura sākās plkst. 12.00, spēlētājus un līdzjutējus uzrunāja, šo spēļu organizētājs Reinis Dancis. Svinīgajā atklāšanas cermonijā piedalījās arī Dienvidaustrālijas Premjerministra pārstāvis David Pisoni MP (Minister for Industry and Skills). Viņš uzrunāja “Baltiešu Spēļu” dalībniekus, novēlot spelētājiem veiksmi un atzīmējot cik svarīgs šāds pasākums ir mūsu tautām un visai Dienvidaustrālijas sabiedrībai. 

Oficiāli “Baltiešu Spēles” par atklātām pasludināja 1956. gada un 1960. gada Olimpisko spēļu, vīriešu basketbola kapteinis Inga Freidenfelds.

Pirmā spēle tika izspēlēta starp Lietuviešu un Igauņu basketbola komandām. Pirmajā ceturksnī pārsvaru guva Igauņu komanda ar 16 – 5, otrajā ar 32-16 un trešajā ceturksnī ar 13-5. Rezultātā spēle beidzās ar pārliecinošu Igauņu uzvaru 54 – 42.

Pēc ātras sporta zāles parkartošanas laukumā startēja jauktā volejbola komanda. Saspēle notika starp Igauņu un Lietuviešu komandām. Šajā spēlē uzvaru guva Igauņu komanda. (25-7), (25-5), (17-15). Nākošā spēlē satikās Latviešu un Lietuviešu vīriešu basketbola komandas. Spēle bija ļoti sīva, taču neskatoties uz nelielo punktu starpību 45-39 uzvarēja Lietuviešu komanda. Latviešu komandas labākais spēletājs šajā spēlē bija Rūdis Dancis - 9 punkti.

Nākošā spēle notika starp Lietuviešu un Igauņu sieviešu basketbola komandām, kurā uzvaru guva Igauņu komanda 34-25.

“Baltiešu Spēļu” pēdējā spēla notika starp Latviešu un Igauņu vīriešu basketbola komandām. Pirmā spēles ceturtdaļa beidzās ar viena punkta starpību 19-18 par labu mūsu komandai. Šajā spēles daļā izcēlas ar labu spēli Pauls Ceplītis iegūstot 14 punktus, ieskaitot četrus trijniekus. Spēle bija sīva, taču mums tā arī neizdevās uzvarēt. Igauņi burtiski izrāva uzvaru pēdējās minutēs un uzvarēja 64-50. Par labāko spēlētāju šajā spēlē ir jāatzīmē Pauls Ceplītis, kurš kopsumā ieguva 26 punktus savas komandas labā ar sešiem trijniekiem.

‘’Baltiešu Spēļu” organizātoru vārdā vēlos izteikt pateicību sekojošām organizācijām par sniegto atbalstu un sadarbību:

  • Lobethal Road Wines un Latvian Lunchroom par atbalstu š.g. spēļu programmas izdošanā;
  • Adelaides Latviešu Biedrībai par uzkodām (hotdogs), kuras tika piedāvātas spēļu starpbrīžos; un
  • Daugavas Vanagu Adelaides nodaļai par materiālo atbalstu un DV Vanadžu dāmām par sarūpētām vakariņām sportistiem un līdzjutējiem, kuras tika servētas vakarā DV namā.
Varu paziņot, ka 2019.gada “Baltiešu Spēles” notiks svētdien, 26.maijā. Wayville Basketbola Stadionā. Ceru Jūs visus redzēt nākošajās spēlēs.

Raksta autors: Reinis Dancis
Foto autors: Pēteris Strazds

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti