Dalies:

Noslēdzies starptautiskais poētiskais daiļlasītāju videokonkurss “Latviešu rakstnieki – bērniem”

Noslēdzies starptautiskais poētiskais daiļlasītāju videokonkurss “Latviešu rakstnieki – bērniem”
  • 30. Apr. 2018

Ar svinīgu noslēguma pasākumu un apbalvošanu 26.aprīlī noslēdzās starptautiskais poētiskais daiļlasītāju videokonkurss “Latviešu rakstnieki – bērniem”.

Konkursu sadarbībā ar Latvijas vēstniecības Krievijā konsulārās nodaļas kanceleju Kaļiņingradā organizēja Kaļiņingradas apgabala A.Gaidara vārdā nosauktā bērnu bibliotēka. Konkursa dalībniekiem – Kaļiņingradas apgabala skolniekiem bija jāiesniedz videomateriāls, kurā jālasa vai jādeklamē latviešu rakstnieku vai dzejnieku literārais darbs, kas no latviešu valodas atdzejots vai tulkots krievu valodā. Daiļlasījumu varēja papildināt ar vizuālo un muzikālo noformējumu. Pavisam žūrijas vērtējumam tika iesniegti 76 daiļlasījumi. Vislielāko popularitāti skolnieku vidū izpelnījās Aspazijas, Ojāra Vācieša, Jāzepa Osmaņa, Māra Čaklā u.c. autoru, kopā 20 dažādu latviešu literātu darbi. Bērnu paši iecienītākie dzejoļi bija Rūdolfa Blaumaņa “Ziema” un Aspazijas “Circenīša Ziemassvētki” atdzejojumi.

Žūrijas vērtējumā par uzvarētāju tika atzīta un galveno balvu saņēma 9 gadīgā Anna Borodina no Gvardeiskas pilsētas, kura izpildīja Imanta Ziedoņa “Dzelteno pasaku” no krājuma “Krāsainās pasakas”.

Ar Kancelejas un bērnu bibliotēkās balvām tika apbalvoti ne tikai uzvarētāji, bet arī vairākās nominācijās vērtētie labākie izpildītāji, bet pilnīgi visi videokonkursa dalībnieki saņēma Kancelejas un bērnu bibliotēkas vadītāju kopīgi parakstītus sertifikātus.

Apmēram līdz maija vidum visi konkursantu darbi apskatāmi internetā: https://cloud.mail.ru/public/En6V/fjvsTbdLR .

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti