Dalies:

Noslēdzies Baltijas valstu simtgades sarīkojums Skansenā, Zviedrijā

Noslēdzies Baltijas valstu simtgades sarīkojums Skansenā, Zviedrijā
  • 29. May. 2018

Sestdien, 26. maijā, brīvdabas muzejā “Skansen” Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā notika Baltijas valstu simtgadei veltīts sarīkojums “Baltiešu diena” (Baltikumdagen), kurā Zviedrijā dzīvojošie latvieši, lietuvieši un igauņi atzīmēja savu valstu pastāvēšanas simtgadi.

Pasākums iepazīstināja plašāku sabiedrību Zviedrijā ar Baltijas valstu kultūru, vēsturi, kormūzikas, tautas dejas, amatniecības un kulinārajām tradīcijām.

“Baltiešu dienas” sarīkojuma atklāšanā klātesošos uzr...unāja Zviedrijas ārlietu ministre Margota Valstrēma, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Lietuvas ārlietu ministrs Linas Linkēvičius, Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers, kā arī Stokholmas pilsētas domes priekšsēde Eva-Luise Ērlandssone Sloraka un pasākuma norises vietas – Skansena direktors Jons Bratmīrs.

Sanākušos viesus visas dienas garumā uz 3 estrādēm priecēja baltiešu mūziķi, dziedātāji un dejotāji.

Latviju “Baltiešu dienā” pārstāvēja sieviešu koris “Sapnis” un vokālais ansamblis “Poppy” no Latvijas, Stokholmas tautas deju kopa “Zibenītis”, Stokholmas latviešu koris, tautas mūzikas un danču grupa “Stokholmas spēlmaņi”, kā arī Stokholmas latviešu skolas audzēkņi.

Bija iespēja iepazīties ar tautas mākslas darinājumiem, nogaršot nacionālo ēdienu, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās. Skansena viesi uzzināja daudz jauna par Baltijas tautu vēsturi un kultūru, kā arī tūrisma iespējām. Par to rūpējās arī Latvijas institūts un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Jāatzīmē, ka “Baltiešu diena” šogad notiek jau 14. gadu pēc kārtas un parasti tā notiek kādā Stokholmas piepilsētas novadpētniecības muzeja brīvdabas muzejā/estrādē. Par godu Simtgadei sarīkojuma formāts tiks paplašināts un tika rīkots vienā no Stokholmas centrālajām vietām.

Baltiešu diena Skansenā ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm. Tās organizēšanā lielu darbu veica Zviedrijas baltiešu sabiedriskās organizācijas, tostarp Zviedrijas latviešu apvienība.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti