Dalies:

Norisināsies diskusija "Krievija un Rietumi svešos ūdeņos: Kas tālāk?"

Norisināsies diskusija "Krievija un Rietumi svešos ūdeņos: Kas tālāk?"
  • 11. Sep. 2018

Šodien viesnīcā "Bergs" plkst.13 notiks Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkota pusdienu diskusija "Krievija un Rietumi svešos ūdeņos: Kas tālāk?" un "Rīgas dialogu 2018" pārdomu publikācijas prezentācija, aģentūru LETA informēja LĀI.

Rietumi un Krievija arvien vairāk saskaras ar virkni globālu izaicinājumu, kas abām būs jārisina kopā. Turpmāka interpretācijas un neuzticības tradīcija varētu kļūt par nozīmīgu izaicinājumu sadarbības veicināšanā. Lai gan pašreizējā pasaules mēroga finanšu situācija ir stabilizējusies, sankciju-pretpasākumu režīms un sadarbības pārtraukšana ir izraisījusi strauju ekonomisko attiecību lejupslīdi starp abām pusēm, skaidroja institūtā.

"Vienlaicīgi arī Ķīna un "Joslas un ceļa" iniciatīva ir kļuvusi par eiroatlantiskās drošības un kārtības neatņemamu sastāvdaļu. Kopējās izaugsmes izredzes bremzē arī drošības situācija Tuvajos Austrumos un no tās izrietošie migrācijas viļņi. Izaicinājumus sagādā arī sadarbība Arktikā un klimata pārmaiņu draudi, kas vienādi ietekmēs gan Rietumus, gan Krieviju," atzīmēja LĀI.

Lasītākās ziņas valstī

Institūtā arī norāda, ka "Rīgas dialogi 2018" pārdomu publikācija sniedz ekspertu viedokli par jaunākajām politikas, ekonomiskas un drošības tendencēm Baltijas jūras, Melnās jūras reģionā un plašākā Rietumeiropas un Krievijas attiecību kontekstā.

Avots: LETA

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti