Dalies:

Norisinājies pirmais seminārs ciklā "Diasporas bērnu pieredze Latvijas skolās un digitālās mācīšanās iespējas"

Norisinājies pirmais seminārs ciklā "Diasporas bērnu pieredze Latvijas skolās un digitālās mācīšanās iespējas"
Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupa
  • 01. Jul. 2019

Šī gada 28. jūnija priekšpusdienā privātskolas ”Patnis” vidusskolas telpās Rīgas centrā notika pirmais seminārs, ko organizēja ārlatviešu biedrība Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupa. Projektā biedrība cieši sadarbojās ar partneriem: Neatkarīgo izglītības biedrību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības Reģionālās politikas departamentu, kā arī privātskolu ”Patnis”. 

Ievadvārdus par projektu, kurā 16 bērni no Ziemeļvalstīm guva pieredzi Latvijas skolu sistēmā, teica privātskolas ”Patnis” direktore Agnese Pūtele, kura pavasarī uzņēma 15 bērnus no sešiem līdz 18 gadiem, kā arī projekta vadītājas un pedagoģes no Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupas Inese Vallenberga un Ieva Reine.

Lasītākās ziņas valstī

Izglītojoša un īpaši saistoša bija Latvijas universitātes profesores, Dr.paed. Zandas Rubenes lekcija "PADOMI DIGITĀLĀS PAAUDZES AUDZINĀŠANĀ", kam sekoja Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupas vadīta saruna par ”TĀLMĀCĪBAS IESPĒJĀM DIGITĀLAJĀ LAIKMETĀ", kurā aktīvi par savu pieredzi un ieguldījumu stāstīja Latviešu valodas aģentūras pedagoģes, tālmācības ekspertes Santa Kazāka, Linda Krastiņa un Zenta Anspoka, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības Reģionālās politikas departamenta Rīgas un Vidzemes remigrācijas koordinatores Ramona Liepiņa un Ija Groza, Valsts Izglītības attīstības aģentūras remigrācijas jautājumu eksperts Ralfs Spāde, Neatkarīgās izglītības biedrības projekta koordinatore Anžela Jurāne-Brēmane, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Iveta Grīnberga un klātesošie. 

Semināra noslēguma daļā Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupa iepazīstināja ar skolēnu gaidām pirms brauciena un vērtējumu pēc Latvijas skolu apmeklējuma. Skolotāja Inese Vallenberga dalījās ar ģimeņu atziņām, kuras bija piedalījušās apkopojumā, atceļā no Latvijas. Atsauksmes lielākoties pauda sajūsmu, ieinteresētību un vēlmi atkal atgriezties skolā Latvijā. Protams, par skolēnu labsajūtu un draudzīgo uzņemšanu vislielākais paldies sakāms privātskolas ”Patnis” vadībai, skolotājiem un pašiem skolēniem. Tādējādi, šī semināra daļa "VECĀKU NEDROŠĪBA PAR DIASPORAS BĒRNU IEKĻAUŠANOS LATVIJAS SKOLU SISTĒMĀ – REĀLS VAI IEDOMĀTS BUBULIS?", vairāk bija veltīta tālmācības un remigrācijas polemikai. Aktīvu diskusiju rezultātā, minot remigrējušo skolēnu un viņu ģimeņu psihosociālo pieredzi un vajadzības, kopīgi tika noformulēti ieteikumi, kurus būtu nozīmīgi pārrunāt 16. jūlijā plānotajā Latvijas Ārlietu ministrijas vadītajā diasporas Konsultatīvajā padomē. 

Semināru cikls ir īpašs analītisks ieguldījums Latvijas diasporas izglītības politikas tālākā attīstībā. Nākamais seminārs notiks 2019. gada 31. jūlija priekšpusdienā. Seminārā turpināsim informēt par projekta gaitu, prezentēsim kvantitatīvos pētījuma rezultātus par skolēnu atbildēm pirms un pēc skolu apmeklējuma, kā arī varēsim noklausīties pedagoģijas profesores Laimas Geikinas priekšlasījumu par identitātes un motivācijas jautājumiem diasporas latviskajā izglītībā.

Pateicamies privātskolai ”Patnis”, īpaši Zanei Ozolai, direktorēm Agnesei Pūtelei un  Ilzei Grasei, skolas saimniecei, semināra ekspertiem un aktīvajam FB tiešraides sekotāju pulkam no Latvijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Īrijas, Lielbritānijas, Austrālijas, ASV un daudzām citām valstīm! 

Seminārs projektā ”Ar zināšanām – tuvāk Latvijai” (līguma Nr.2019./LV/DP/16/08) ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par semināra saturu atbild un to organizē ”Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupa”. Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupa apvieno aptuveni pustūkstoti sekotāju un pāris simtu aktīvo biedru dažādās pasaules valstīs.

Kontaktinformācija: Ieva Reine, ievareine@hotmail.com vai tālr. +46-703402888

                                 

pastedGraphic.png                                        pastedGraphic.png

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti