Dalies:

Nominē savu cilvēku Latviešu Gada balvai Lielbritānijā 2019

Nominē savu cilvēku Latviešu Gada balvai Lielbritānijā 2019
Publicitātes foto
  • 18. Sep. 2019

«Lai apliecinātu cieņu un izteiktu Apvienotajā Karalistē dzīvojošo latviešu pateicību izciliem uzņēmējdarbības, sabiedriskiem, kultūras, izglītības censoņiem, kā arī labdarības aktīvistiem un ievērojamiem sporta sfēras pārstāvjiem, kas ar saviem darbiem un sasniegumiem ir palīdzējuši cittautiešiem izprast latviešu tautas lepnumu, cēluši godā un popularizējuši latviešu vārdu, kā arī snieguši un atstājuši paliekamas vērtības diasporas vēsturē, 2019. gadā notiks jau otrā latviešu Lielbritānijā gada balva. Latviešu gada balva Lielbritānijā (saukta arī par strazdu LGBL balva) piešķirama gan fiziskām, gan juridiskām personām vai institūcijām», saka Toms Zeltiņš Latviešu Lielbritānijā asociācijas «Bērzes Strazdi» vadītājs.

Ierosinājumi un nominācijas Latviešu Lielbritānijā gada balvai tiek pieņemti no 1. septembra  līdz 30. septembrim. Izvērtējot nomināciju pieteikumus, tālāk balvai tiks virzīti trīs pretendenti katrā no kategorijām, par kuriem sāksies arī tautas balsojums. Tautieši no visas Apvienotās Karalistes varēs balsot par saviem favorītiem piecās kategorijās, izvēloties gada latviešu lepnumu un izcilniekus kategorijās - izglītība (latviešu skoliņas, skolotāji, pasākumi), kultūra (kori, folkloras un deju kopas, ansambļi, grupas, pasākumi un sarīkojumi), sports (fiziskās kultūras aktivitātes, pasākumi, darbinieki un komandas), ieguldījums latviešu un diasporas sabiedrībā (palīdzība, labdarība, komunikācija, Facebook grupas, tiešraižu veidotāji) un uzņēmējdarbība (latviešu komercuzņēmumi - firmas, veikali, pārvadātāji, pašnodarbinātie un privātuzņēmēji, start-up un inovācijas AK).

Īpaši izveidotā žūrija - latviešu sabiedrības pārstāvniecības organizācijas Apvienotajā Karalistē kopā ar balvas dibinātāju - asociāciju «Bērzes Strazdi», kā arī sasummējot tautiešu balsojumu, izvēlēsies uzvarētāju katrā kategorijā. Prestižās goda balvas tiks pasniegtas «Bērzes Strazdi» rīkotajā greznajā ballē 26. oktobra vakarā. «Bērzes Strazdi»  balle notiks Daugavas Vanagu fonda lauku īpašumā «Straumēni», kur jau četrus gadus pēc kārtas asociācija veiksmīgi organizējusi visapmeklētākās Līgo un Jāņu svinības Anglijas latviešiem «Jāņu festivāls» un lielāko Jāņu festivālu tautiešiem pasaulē. 

Lasītākās ziņas valstī

AICINĀM PIETEIKT NOMINANTUS ŠEIT.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Šī informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par iepriekš minētās informācijas saturu atbild biedrība “Bērzes Strazdi”.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti