Dalies:

Roberts Tomme: Dzīvojot ārpus Latvijas visvairāk pietrūkst māju sajūta

Roberts Tomme: Dzīvojot ārpus Latvijas visvairāk pietrūkst māju sajūta
  • 09. Nov. 2018

Kamēr lielajā Amerikas bankā es esmu maziņš zobratiņš lielā, lielā mašīnā, šeit es varbūt ar savām zināšanām varu ietekmēt daudz vairāk, Radio SWH raidījumā Tikko atgriezušies norāda biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” valdes loceklis Roberts Tomme.

Roberts Tomme, pabeidzis vidusskolu devies mācīties uz Londonu, pēc universitātes absolvēšanas strādājis bankā JPMorgan, bet šobrīd jau 2 gadus ir atgriezies Latvijā un un strādā par strādā mežu apsaimniekošanas uzņēmuma Dižozols biznesa sistēmu un procesu analītiķi.

 

Lasītākās ziņas


Katru reizi, atbraucot uz Latviju pie ģimenes un draugiem, man palika ap sirdi ļoti, ļoti silti. Uzsākot savas profesionālās gaitas, un atbraucot vēlreiz uz Latviju, es uzdevu jautājumu: „Kāpēc man vajag būt prom? Varbūt ir labāk atrasties tepat Latvijā?”.

Dzīvojot un strādājot ārzemēs bija sajūtu, ka labumu no tā gūstu tikai es. Esot Latvijā ikdienā ir sajūta, ka no mana darba labumu gūst arī citi. Atgriežoties Latvijā lielākā priekšrocība ir iespēja ikdienā sazināties dzimtajā valodā, ikdienā satikt savējos un just to piederību apkārtējai sabiedrībai.

Tas cilvēks kurš ir aizbraucis uz ārzemēm, nav čīkstētājs, jo viņš ir veicis lielu uzdrīkstēšanos savā dzīvē. Noteikti būs arī daudzi cilvēki, kas nevēlēsies atgriezties Latvijā, bet tie kas atgriezīsies strādās čakli un daudz vairāk varēs palīdzēt Latvijai, nekā ja viņi nekad nebūtu izbraukuši no Latvijas.

Radio SWH raidījumu cikls „Tikko atgriezušies"sirsnīgās sarunās ar raidījuma vadītāju Inesi Vaikuli atspoguļo patiesības stāstos par emigrācijā dzīvojošo latviešu atgriešanos Latvijā. Šo un citus raidījumus klausieties tiešraidē Radio SWH, kā arī portālā Latviesi.com.

Raidījumu cikls top sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju un Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti