Dalies:

Ilze Garoza: Mana motivācija atgriezties bija iekšēja sajūta: Ir laiks braukt mājās!

Ilze Garoza: Mana motivācija atgriezties bija iekšēja sajūta: Ir laiks braukt mājās!
  • 08. Nov. 2018

Pēc 10 gadu dzīves ASV šis ir sestais mēnesis man šeit Latvijā. Es esmu gaidījusi, kad pienāks tas brīdis, kad tas medus mēnesis beigsies, un man iestāsies tā realitātes sajūta. Bet jāsaka, kā ir. Vēl šobrīd es tiešām baudu katru dienu šeit uz vietas, un uzskatu, ka lēmums par atgriešanos bija absolūti pareizs, Radio SWH raidījumā Tikko atgriezušies norāda Norvēģijas tirdzniecības kameras izpilddirektore, diasporas pētniece Ilze Garoza.

 

Lasītākās ziņas


No lēmuma pieņemšanas brīža līdz dienai kad es izkāpu Rīgas lidostā pagāja gandrīz gads. Visu šo 10 gadu laikā es nebiju pazaudējusi saikni ar Latviju. To es uzturēju diendienā strādājot latviešu organizācijās ASV.

Lai arī darba meklējumus es sāku tikai Latvijā, kontaktu tīkls man tika izveidots jau pirms atgriešanās. Tieši tas deva man pārliecību, ka darbu es Latvijā atradīšu un atliks tikai uz vietas izvēlēties kurā vietā manas zināšanas un pieredze būs visnoderīgākā.

Latvijā darbojas ļoti veiksmīgi globāli konkurētspējīgi uzņēmumi, kuriem latvieši ar pasaules pieredzi ir ļoti noderīgi. Tomēr šī konkurence par kvalitatīvu darba spēku ir ļoti globāla, jo visas lielās valstis pasaulē cīnās par darba spēku, kas ļautu konkrētai valstij labāk attīstīties.

Komunicējot ar tautiešiem ārvalstīs ir jāņem vērā, ka latvieši kas ir aizbraukuši senāk daudzu gadu garumā nes sev līdzi to rūgto pieredzi par Latviju kāda tā bija brīdī, kad viņi aizbrauca. Tomēr Latvija ir strauji attīstījusies un 2018.gadā noteikti vairs nav tāda, kāda tā bija 2010.gadā. Un ir daudz daudz tālāk kā 2000.gadā. Mēs šobrīd skatamies uz jaunu realitāti un Latvija piedāvā lieliskas izaugsmes un iespēju attīsīties pasaules līmenī, bet dzīvojot Latvijā.  

Radio SWH raidījumu cikls „Tikko atgriezušies"sirsnīgās sarunās ar raidījuma vadītāju Inesi Vaikuli atspoguļo patiesības stāstos par emigrācijā dzīvojošo latviešu atgriešanos Latvijā. Šo un citus raidījumus klausieties tiešraidē Radio SWH, kā arī portālā Latviesi.com.

Raidījumu cikls top sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju un Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti