Dalies:

No Vangažiem līdz Minhenes “Bayern” – Latvijas jaunais futbola talants Ontužāns

No Vangažiem līdz Minhenes “Bayern” – Latvijas jaunais futbola talants Ontužāns
FC Bayern
  • 04. Jun. 2019

Latvijas futbola izlases kandidātu sarakstā pirmo reizi iekļautais 19 gadus vecais Daniels Ontužāns nākamajai sezonai gatavosies kopā ar Vācijas slavenākā kluba “Bayern” pirmo komandu.

Kad Danielam bija astoņi gadi, tēvam piedāvāja darbu Vācijā un kopš tā laika viņi mīt Bavārijas pusē. Sākumā puika divus gadus trenējies Augsburgā, bet dotības pamanījuši “Bayern” skauti un tad vairākus gadus trīs – piecas reizes nedēļā braukājuši aptuveni 80 kilometrus uz treniņiem Minhenē, līdz viņš tur sācis dzīvot internātā, raidījumam “Sporta mikrofons” pastāstīja Daniels un viņa tēvs Māris. Latviski Daniels saprotot, bet runāšanas prasmes piemirsušās, tāpēc intervija notika vācu valodā.

15 gadu vecumā slavenais spāņu treneris Peps Gvardiola viņu uzaicināja patrenēties ar “Bayern” lielo komandu. 17 gadu vecumā lieliski sācis sezonu un viņu sāka pieslēgt U-20 komandas treniņiem, taču tad attīstību nobremzēja vairāki savainojumi.

Lasītākās ziņas valstī

“Domājam, ka tas saistīts ar straujo augšanu. Pa vienu gadu izstiepās par 13 centimetriem,” “Sporta mikrofonā” teica spēlētājs tēvs. “Divi gadi bija grūti, jo savainojumu dēļ te spēlēja, te nespēlēja, nezinājām, kas notiks.” Tomēr pērn “Bayern” ar latviešu pussargu noslēdza trīs gadu līgumu.

Šo sezonu arī pabojāja savainojumi, tādēļ U-19 komandā aizvadīja vien astoņas spēles, tikai martā atgriežoties ierindā. Šobrīd esot labā fiziskajā formā, tāpēc gribot sevi apliecināt arī Latvijas izlases treniņos.

Nākamajai sezonai paredzēts gatavoties ar “Bayern” pirmo komandu un lidošot arī uz tradicionālo pārbaudes spēļu turneju ASV.

Reālāks gan ir variants, ka ar otro komandu spēlēs Vācijas trešajā līgā, tiesa, interesi par vangažnieku izrāda cita bundeslīgas vienība “Hoffenheim”.

Latvijas jauniešu izlases Ontužāns nav pārstāvējis, lai gan bijis aicināts, jo par viņu interesējusies Vācijas Futbola asociācija. Šobrīd viņš nosliecies par labu sarkanbaltsarkanajai formai.

“Ar Kasparu Gorkšu lidojām uz Minheni, runājām ar Danielu un secinājām, ka gan viņam, gan mums nāktu par labu spēlēšana Latvijas izlasē,” teic Latvijas izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs. “Šis ir piemērots brīdis, lai izskaidrotu mūsu filozofiju, taktiku, iepazītos ar spēlētājiem, redzētu viņa gatavību šim līmenim.

Varbūt tas notiek pārāk ātri, bet skatos arī nākotnes kontekstā. Mēs nedrīkstam atļauties zaudēt nevienu talantu.

Šobrīd nezinu, vai viņš dosies laukumā gaidāmajās spēlēs. Nedomāju, ka izlaidīšu uz mazu brīdi tikai tāpēc, lai aizsargātu tiesības. Ontužāns ir motivēts spēlēt Latvijas izlasē un esam droši, ka viņš nemainīs savas domas.”

Autors: LA.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti