Dalies:

No šodienas var pieteikt bērnus latviešu valodas tālmācībai

No šodienas var pieteikt bērnus latviešu valodas tālmācībai
Latviešu valodas aģentūra
  • 26. Jun. 2019

Šodien sākas jaunu skolēnu reģistrācija latviešu valodas tālmācības nodarbībām nākamajam mācību gadam lva.classflow.lv vidē. Nodarbībām aicināti pieteikties 7–8 gadus veci diasporas bērni ar dažādu latviešu valodas prasmi.

Šīm latviešu valodas nodarbībām tiešsaistē aizritējis otrais mācību gads. Nodarbībās piedalījās 123 skolēni no 28 valstīm. Nodarbības notiek divas reizes nedēļā konkrētā laikā. Skolotājs ar skolēniem saslēdzas Skype, mācību materiāli skolēniem pārsvarā tiek piedāvāti lva.classflow.lv vidē. Lielākā daļa uzdevumu ir interaktīvi. Mācoties latviešu valodu, skolēni vienlaikus uzzina gan par Latvijas vēsturi un kultūru, gan par aktuālo Latvijā. Tiešsaistē notiek arī klases vakari un citas aktivitātes. Pateicoties skolotāju entuziasmam, mācības nav garlaicīgas un nogurdinošas.

Patlaban tālmācības procesu nodrošina 14 profesionāli Latvijas pedagogi. Šis darbs no skolotāja prasa lielu ieguldījumu nodarbību sagatavošanā, jo nodarbību saturs tiek pielāgots katrai skolēnu grupai. Tāpat nepieciešama personības elastība un emocionālā noturība, jo tehnoloģijas ne vienmēr darbojas tā, kā gribētos, taču skolotājam ir jāspēj prasmīgi novadīt nodarbību jebkuros apstākļos. Tālmācības nodarbības vada ļoti kvalificēti, motivēti un radoši pedagogi.

Lasītākās ziņas

Skolēnu vecāki kā ieguvumus no šīs programmas visbiežāk min šādus aspektus: sistemātiska valodas apguve profesionālu pedagogu vadībā; uzdevumu grūtības pakāpe ir pielāgota skolēnu zināšanām; interesanti veidotas nodarbības; aktuālas tēmas; iespēja būt kopā ar citiem bērniem; piedalīties aizraujošā mācību procesā; saņemt novērtējumu un uzslavas; apgūt tehnoloģijas; apzināties savu latvisko identitāti un lepoties ar to; izkopt dažādas rakstura īpašības (piemēram, patstāvību, drosmi un uzdrīkstēšanos).

Viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem, lai bērns varētu piedalīties tālmācības nodarbībās, ir pietiekami jaudīgs internets. Pirms pieteikties nodarbībām, aicinām izmērīt interneta stiprumu savās mājās un iepazīties ar citiem nosacījumiem veiksmīgām mācībām LVA mājaslapā: https://valoda.lv/latviesu-valoda-arzemes/.

Ja esat iepazinušies ar minētajiem nosacījumiem un tie ir atbilstoši, lūdzu, reģistrējieties šeit: https://forms.gle/zoK8PGPPJwdZQqGd9. Pieteikties var līdz 7. jūlijam!

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti