Dalies:

No šodienas var ceļot pa Baltiju; atgādina par ierobežojumiem kaimiņvalstīs

No šodienas var ceļot pa Baltiju; atgādina par ierobežojumiem kaimiņvalstīs
LETA/Ieva Leiniša
  • 15. May. 2020

Kopš 15.maija pusnakts Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgie un personas ar uzturēšanās atļaujām var brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm. Latvijas valdība rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu iekļāvusi punktu, kas paredz ar šodienu atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus uz Lietuvu un Igauniju vai no Lietuvas un Igaunijas.

ĀM joprojām aicina būt atbildīgiem un rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm ārkārtējās situācijas apstākļos. Ja, atrodoties Igaunijā vai Lietuvā, Latvijas valstspiederīgais ir nonācis ārkārtas situācijā, piemēram, ir pazaudēts ceļošanas dokuments un nepieciešama konsulārā palīdzība, ir jāzvana uz tālruni ārkārtas situācijām +371 26 33 77 11 vai jāraksta e-pasta ziņojums uz adresi "palidziba@mfa.gov.lv".

Tiem, kuri plāno apmeklēt Igauniju, jāzina, ka Latvijas-Igaunijas robežu var šķērsot robežšķērsošanas punktos Valka-Valga un Ainaži-Ikla. Pastāv brīva personu kustība no kontinentālās Igaunijas uz salām un no tām.

Lasītākās ziņas

Masku nēsāšana Igaunijā nav obligāta, bet tiek rekomendēta. Nedrīkst pulcēties vairāk par divām personām vai cilvēki no vienas mājsaimniecības, izņemot atsevišķi noteiktos gadījumus. Visos gadījumos jāievēro divu metru distance.

Igaunijā ir atvērtas viesnīcas, restorāni un tirdzniecības centri. Ir atvērti arī muzeji un izstāžu zāles iekštelpās, ko var apmeklēt grupa ne vairāk par desmit cilvēkiem. Atvērti ir arī brīvdabas muzeji, kurus var apmeklēt grupā līdz desmit cilvēkiem. Savukārt spēļu laukumos un sporta trenažieru vietās brīvā dabā atļauti sporta treniņi līdz desmit personu lielām grupām. Atļauts noturēt dievkalpojumus.

No 15.maija atļauts rīkot publiskus pasākumus, ja to dalībniekiem pasākuma laikā paredzēts uzturēties automašīnās, piemēram, "drive-in" kino seansi, koncerti, kur vienā automašīnā atrodas ne vairāk kā divas personas, vai cilvēki no vienas mājsaimniecības.

No 18.maija Igaunijā plānots atvērt arī sporta zāles un sporta baseinus, organizēt sporta pasākumus brīvā dabā bez skatītāju klātbūtnes. Kopējais dalībnieku skaits, ieskaitot trenerus un pārējo personālu, nedrīkst pārsniegt 100 personas. Savukārt SPA, kino, spēļu zāles un citas izklaides vietas Igaunijā pagaidām ir slēgtas.

Tiem, kuri plāno apmeklēt Lietuvu, jāņem vērā, ka Latvijas-Lietuvas robežu var šķērsot robežšķērsošanas punktos Rucava-Būtiņģe, Grenctāle-Saločai un Medumi-Smeline. No 18.maija tiek atvērts arī robežšķērsošanas punkts Meitene-Kalviai. Lietuvas pusē tiek saglabāta robežkontrole.

Masku nēsāšana ārtelpās nav obligāta, bet tiek rekomendēta. Vienlaikus maskas joprojām ir obligātas tirgos, veikalos, sabiedriskos pasākumos, ekskursijās un sabiedriskajā transportā.

Lietuvā nedrīkst pulcēties vairāk par divām personām vai vienas mājsaimniecības locekļiem, izņemot tālāk atsevišķus gadījumus. Visos gadījumos jāievēro divu metru distance.

Personu pulcēšanās Lietuvā ir atļauta ne vairāk kā piecām personām, kas nav no vienas mājsaimniecības, un ne ilgāk par 15 minūtēm. Dienvidu kaimiņzemē arī ir atļautas privātas svinības līdz 30 cilvēkiem un publiski pasākumi iekštelpās līdz 30 cilvēkiem. Tajos jānodrošina desmit kvadrātmetrus liela platība katram cilvēkam. Atļauts rīkot profesionāļu sporta sacensības bez skatītāju klātbūtnes.

No 18.maija darbu atsāk viesnīcas, restorāni, klubi, spēļu zāles iekštelpās. Tie strādās no plkst.8 līdz 22. Āra pasākumos un sporta klubos jānodrošina divu metru distancēšanās un piecu kvadrātmetru platība katram cilvēkam. No 30.maija darbu atsāks SPA centri un pirtis.

Ja persona ierodas Lietuvā no citām valstīm, nevis Latvijas vai Igaunijas, un šķērso Lietuvu tranzītā, joprojām ir spēkā konvoja prasība.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti