Dalies:

No slimnīcas izrakstītā "Covid-19" paciente citus vairs nevar inficēt

No slimnīcas izrakstītā "Covid-19" paciente citus vairs nevar inficēt
LETA/Lauris Nagliņš
  • 04. Mar. 2020

Latvijā pirmā identificētā jaunā koronavīrusa "Covid-19" paciente, kura pēc aptuveni divām slimnīcā pavadītām dienām no tās izrakstīta, citus vairs nevar inficēt, trešdien preses konferencē uzsvēra Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga Ķūse.

Viņa skaidroja, ka sievietei brīvdienās bijusi paaugstināta temperatūra un pirmdien viņa nonākusi Infektoloģijas centrā. Atrodoties stacionārā, viņai vairs nav bijis nekādu klīnisko simptomu, piemēram, temperatūras. Otrais "Covid-19" tests bijis negatīvs.

Kā skaidroja speciāliste, ja nav klīnisko simptomu, tad nav nepieciešams veikt vēl trešo izmeklējumu uz "Covid-19". "Šajā gadījumā nebija nepieciešamības veikt papildu izmeklējumus un labā veselības stāvoklī paciente tika izrakstīta mājās ar rekomendācijām vērot savu veselību," uzsvēra Ķūse.

Lasītākās ziņas valstī

Speciāliste arī atklāja, ka bērnam, kurš kopā ar sievieti tika stacionēts slimnīcā, tika konstatēta adenovīrusa infekcija. Vēl citiem pacientiem, kuriem bija aizdomas par jauno vīrusu, konstatēta gripa, skaidroja Ķūse.

Savukārt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna uzsvēra, ka "Covid-19" izmeklēšanai tiek izmantota ļoti jūtīga un laba metode.

Kā ziņots, Latvijā pirmdien tika apstiprināta pirmā saslimšana ar "Covid-19". Sieviete, kas ir rīdziniece, 29.februārī ielidoja no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā. Viņa pirmdien kopā ar savu meitu, kurai gan nebija konstatēta "Covid-19" infekcija, tika stacionēta Latvija Infektoloģijas centrā, bet jau otrdien abas personas no slimnīcas izrakstītas.

Sievietei slimības simptomi izpaudušies viegli, turklāt atkārtotā "Covid-19" analīze nebija pozitīva. Viņai sniegtas rekomendācijas gan par ārstēšanos, gan pašizolāciju uz 14 dienām. Tāpat sievietei jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Kopumā Latvijā ar aizdomām par "Covid-19" līdz šim izmeklēti 152 pacienti, no tiem 20 bērni.

Tikmēr Spānijas kūrortā "iestrēgusī" Latvijas valstspiederīgā mājās varētu atgriezties agrāk par šo datumu, informē Ārlietu ministrija.

Pagājušajā nedēļā jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" dēļ viesnīcā Tenerifē noteica 14 dienu karantīnu, kas paliks spēkā esoša līdz 10.marta plkst.24. Kā norādīja ministrijā, ja tiks izpildīti veselības un karantīnas nosacījumi, Latvijas iedzīvotāja varētu atstāt viesnīcu agrāk par noteiktā karantīnas laika beigām.

Ārlietu ministrijā uzsvēra, ka visi risinājumi tiek plānoti ciešā saziņā ar Veselības ministriju. Līdz otrdienai Spānijā bija reģistrēti 169 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti