Dalies:

No policista Latvijā par auto «kalna» vadātāju Īrijā. Beidzot varot nopelnīt

No policista Latvijā par auto «kalna» vadātāju Īrijā. Beidzot varot nopelnīt
Laine Berga
  • 03. Nov. 2019

Valdis atbrauca uz Īriju bez pieredzes smagā auto vadīšanā un domādams, ka puslīdz zina angļu valodu. Īrijā viņš ir vien kopš janvāra, taču šobrīd jau brīvi sarunājas ar klientiem. Valdis ar smago auto pārvadā automašīnas no Anglijas uz Īriju, tās sakraudams pat trīs stāvos.

Satiekot Valdi, paliek patīkams iespaids – pretī stāv jauns vīrietis, mierīgs un nosvērts. Viņš uzmanīgi klausās un skatās tieši acīs. Kādēļ viņš ir Īrijā un kādēļ aizbrauca no Latvijas? Valdis labprāt piekrīt LSM.lv pastāstīt. Vien smejoties pajoko: “Vai es būšu slavens vai nebūšu?”

Par sevi Valdis saka - viņš esot par to, lai pārmaiņas notiek, tomēr piebilst: “Es neesmu tas, kas ies, runās un cels tos jautājumus. Es darīšu savu. Es labāk klausos, nekā runāju. Tas ir mans. Pieņemsim, sēdēsim kompānijā trīs četri cilvēki, es katru paklausīšos,” skaidro Valdis. Pievērst sev uzmanību tiešām neesot tas, kas Valdim šķistu vilinoši. Uz aicinājumu iepazīstināt ar sevi viņš labprāt atklāj, ka viņu sauc Valdis Orskis. 20. jūnijā savās mājās Latvijā viņš nosvinēja divdesmit devīto dzimšanas dienu. Valdim ir augstākā izglītība juridiskajās zinātnēs.

Lasītākās ziņas valstī

Jurista izglītība bijusi vajadzīga, lai strādātu policijā, tādēļ to apguvis. Par studijām viņam nebija jāmaksā, policijas koledžā viss bijis apmaksāts. Ceļu policijā Valdis nostrādājis septiņus gadus un bijis Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļdienesta rotas Satiksmes uzraudzības biroja jaunākais inspektors. Neesot jau nemaz tik garš šis amata nosaukums – Valdis nosaka, gardi smejot.

Sācis strādāt 2010. gadā. Darbs policijā Valdim ļoti paticis. Diezgan interesants un dinamisks bijis, tai pašā laikā bīstams, smags un atbildīgs.

Tomēr daudz par to Valdis negrib runāt, vien drūmā balsī nosaka: “Strādā džeki, tiešām viņi tur dara, ņemas.” Tas viss esot sakrājies arī Valdim. “Tu tur ņemies brīvdienās, aizbrauc, sākas pakaļdzīšanās,” stāsta Valdis. “Izkāpj no mašīnas pieci cilvēki, cenšas aizskart, draud. Bet vai tas man ir vajadzīgs par tiem 540 eiro? Centies, kamēr jauns, pagaidām vēl tev ne sievas, ne bērnu. It kā bija forši no sākuma, bet pēc tam rutīna sāk spiest vairāk, vairāk...” atklāti pauž Valdis. Tādēļ aizgājis prom un sācis meklēt citu darbu.

Valdis gan atzīstas, ka viņaprāt neesot bijis tas spēcīgākais jurists, lai turpinātu darbu šajā profesijā. “Neklātiene ir neklātiene,” viņš saka. “Un policijas darbs... apvienojot … nebija man diži daudz laika tajās juridiskajās lietās tik daudz iegrimt, lai jurista profesiju apgūtu spēcīgi.” Labi juristi esot pieprasīti. “Bet tev ir jābūt labam! Es zinu, ka es tāds neesmu,” viņš atklāti atzīst.

Ideja par Īriju - no paziņas

Viens no iemesliem, kas pamudinājis Valdi doties uz Īriju, bijis finanšu stāvoklis, bet otrs – domas par to, ko viņš prot, kas patīk un ko varētu darīt. “Dažs prot to, dažs to, bet es visu dzīvi esmu braucis. Man patika braukt un ar mašīnām ņemties,” saka Valdis. 

Darbu Īrijā palīdzējis atrast kāds pazīstamais, kurš tobrīd pats jau esot strādājis vienā no lielākajām Īrijas automašīnu transportēšanas kompānijām. Izstāstījis, kā viss notiekot, taču uz to brīdi šai kompānijā darbinieki nav bijuši vajadzīgi. Tomēr teicis, ka gan jau viss nokārtosies. Tā arī esot bijis.

Neilgi pēc tam Valdis saņēmis telefona zvanu, ka darbs ir. “Nu ko – mēģināts nav zaudēts,” nospriedis Valdis, ticis pie biļetēm un ar vadītāja apliecību kabatā devies uz Īriju.

Saistībā ar Īriju biedējusi braukšana pa ceļa kreiso pusi mašīnā ar stūri labajā pusē un īru akcents. Tā dēļ īrus grūti saprast, lai gan arī angļus saprast neesot viegli. Par to jau no mūsu bāleliņiem, kas visu ko izbraukājuši, Valdis esot pietiekami saklausījies. Bet neko darīt, atbraucis, un tagad viss kārtībā. “Nekas nav nereāli,” mierīgā balsī saka Valdis.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti