Dalies:

No karantīnas daļēji atbrīvos no ārvalstīm iebraukušus darbiniekus

No karantīnas daļēji atbrīvos no ārvalstīm iebraukušus darbiniekus
Freepik
  • 15. May. 2020

No ārvalstīm iebraukuši darbinieki bez elpceļu infekcijas pazīmēm varēs nedoties pilnīgā pašizolācijā, liecina ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV LV) rīkojums, kas piektdien publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". 

Rīkojumā teikts, ka ārvalstniekiem, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama Latvijas komersantu saistību izpildei, netiek piemērota prasība par pašizolāciju jeb mājas karantīnu darba pienākumu veikšanas laikā, ja personai nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes. Pēc darba laika beigām gan pašizolācija būs spēkā.

Latvijas komersantam, kuru saistību izpildei Latvijā ir ieradies ārvalstnieks, jāiesniedz apliecinājumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai, par to, ka ārvalstnieks, kas ierodas Latvijā nav inficēts ar Covid-19 infekciju, ierodoties Latvijā ievēros visus attiecīgos ierobežojumus, kas noteikti saistībā ar ārkārtējo situāciju, ievēro valstī noteiktos piesardzības pasākumus attiecībā uz Covid-19 izplatības ierobežošanu, tai skaitā individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat Latvijas komersantam jāapliecina, ka ārvalstnieks novēros savu veselības stāvokli un divas reizes dienā no rīta un vakarā mērīs ķermeņa temperatūru. Ja tiks konstatētas Covid-19 saslimšanas pazīmes, viņa pienākums būs nekavējoties sazināsies ar ārstniecības personu, kas nodrošina konkrēto ārvalstnieku veselības aprūpi. Par to tiks veikta atbilstoša uzskaite, ko uzradīt atbildīgajiem dienestiem. Ārpus darba laika darbiniekiem gan būs jāatrodas pašizolācijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti