Dalies:

No amata atkāpies Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels

No amata atkāpies Okupācijas muzeja direktors  Gunārs Nāgels
Astrīda Jansons
  • 23. Jul. 2019

No amata nedēļas nogalē atkāpies Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels, paužot bažas, ka muzejam ziedotie un valsts piešķirtie līdzekļi var tik izmantoti neracionāli. Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde atkāpšanos pieņēmusi, portālu “Latviesi.com” informē muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs.

G.Nāgels savā pziņojumā norāda, ka darba līgums, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības statūti un Latvijas Okupācijas muzeja nolikums direktoram uzliek lielu atbildību par muzeja līdzekļiem. Viņš uzsver, ka šādu atbildību var uzņemties tikai tad, ja ir arī iespēja valdes pārraudzībā pēc saviem uzskatiem rīkoties ar Latvijas Okupācijas muzeja biedrības līdzekļiem.

”Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde ir iejaukusies Muzeja operatīvajā darbībā, un stingri ierobežojusi manas tiesības līdzekļu izmantošanā. Es uzskatu, ka šī iejaukšanās novedīs vai ir jau novedusi, pie līdzekļu neracionālas izmantošanas. Es izjūtu lielu atbildību pret ziedotiem un valsts piešķirtiem līdzekļiem, un neuzskatu, ka es varu piedalīties to neracionālā izmantošanā,” atzīst G.Nāgels.

Lasītākās ziņas valstī

G. Nāgels direktora amatā bijis piecus gadus, kopš 2014. gada 1. jūlija. Viņa pēdējā darba diena muzejā ir 20. augusts, bet viņam piedāvāta iespēja darbu atstāt agrāk. Valde par viņa vietas izpildītāju līdz jauna direktora iecelšanai apstiprinājusi muzeja Krājuma glabātāju Taigu Kokneviču, kura kā direktora vietniece direktoru aizstājusi jau agrāk. Lai nodrošinātu labu muzeja funkcionēšanu, par Taigas Koknevičas vietnieci savukārt apstiprināta ilggadējā muzeja direktore Gundega Michele. Valde jau drīzumā izsludinās konkursu uz pastāvīgu direktora vietu.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti