Dalies:

No 18.marta rīta nopērkamas biļetes repatriācijas prāmim Zasnica - Latvija

No 18.marta rīta nopērkamas biļetes repatriācijas prāmim Zasnica - Latvija
LETA/Evija Trifanova
  • 18. Mar. 2020

Lai Latvijas un Igaunijas iedzīvotāj varētu nokļūt Latvijā no Vācijas, Igaunijas prāmju operators "Tallink" veiks starptautisko pasažieru reisu maršrutā starp Vācijas ostu Zasnicu un Latviju, informē satiksmes ministra padomniece komunikāciju jautājumos Baiba Ābelniece.

Latvijas valstspiederīgajiem iespējams nopirkt biļetes, lai nokļūtu Latvijā no Vācijas. Prāmis no Zasnicas aties šodien plkst.23.55 pēc vietējā laika un ieradīsies Rīgā ceturtdien, 19.martā, plkst.17 pēc vietējā laika. Biļetes Igaunijas pilsoņi var iegādāties "Tallink" mājaslapā "tallink.ee" un Latvijas pilsoņi - mājaslapā "tallink.lv". Biļetes obligāti jāiegādājas mājaslapā pirms reisa. Visi pasažieri tiks izvietoti kajītēs un varēs iegādāties pārtiku uz kuģa.

Atļauju "Tallink" veikt starptautiskos pasažieru reisu uz Rīgas ostu devis satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). "Tallink" nodrošinās reisu, ievērojot normatīvo aktu prasības, kas attiecas uz ārkārtējās situācijas izsludināšanu, kā arī atbildīgo institūciju norādījumus veselības jomā. Piekļuvi ostai, kā arī garantiju, ka kuģis netiks pakļauts karantīnai, nodrošina Igaunijas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas un Igaunijas varas iestādēm.

Lasītākās ziņas

Nemitīgi tiek strādāts, lai atrisinātu jautājumu, ka repatriācijas reisu izmaksas netiktu attiecinātas uz Latvijas valstspiederīgajiem, bet jau tagad ir notikuši vairāki repatriācijas reisi, kurus seguši paši repatriējamie, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ir īstenoti daudzi pasākumi, kas ļāvuši jau vairākiem repatriācijas reisiem uz Latviju nogādāt valstspiederīgos, bet repatriācijas operācija vēl nav noslēgusies un tiek apzināti visi valstspiedrīgie, kuri vēlēsies nokļūt Latvijā.

"Iesaku sekot līdzi Ārlietu ministrijas un Satiksmes ministrijas ievietotajai informācijai sociālajos tīklos, kā arī informācijai medijos, jo par pārējiem reisiem informācija vēl tiks sniegta," piebilda Rinkēvičs.

Tomēr viņš ieteica tiem valstspiederīgajiem, kuri atrodas ārpus Eiropas Savienības robežām, doties uz Stambulu, jo no turienes tiks organizēti vairāki repatriācijas reisi uz Latviju.

Jau ziņots, ka konsulārajā reģistrā pašlaik ir reģistrējušies aptuveni 1900 Latvijas valstspiederīgie, kuri Eiropā gaida repatriāciju, sociālajos tīklos vēstīja Rinkēvičs.

Āzijā un Āfrikā repatriāciju gaida 751 Latvijas valstspiederīgie, bet Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā - 198, tādējādi kopumā repatriāciju gaida 2849 Latvijas valstspiederīgie, norādīja Rinkēvičs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti