Dalies:

Repatrianti lidostā varēs veikt Covid-19 testu

Repatrianti lidostā varēs veikt Covid-19 testu
LETA/ Evija Trifanova
  • 15. Apr. 2020

Tāpat kā iepriekšējās reizēs Rīgas lidostā repatriācijas reisu pasažieriem būs iespēja pārliecināties par savu veselību, veicot testu uz Covid-19. Tests būtu jāveic pilnīgi visiem repatriantiem, tomēr Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) to nevar likt darīt obligāti, šodien žurnālistiem atzina dienesta direktore Liene Cipule.

Raugoties no veselības nozares skatupunkta, testi būtu jāveic pilnīgi visiem pasažieriem, tāpēc NMPD rekomendējoši aicina visus pasažierus nodot šīs analīzes, sacīja Cipule. Patlaban gan nav zināms, vai šos testus repatriantiem varētu nākties veikt piespiedu kārtā.

"Šie ir ļoti sarežģīti jautājumi, kuri pašlaik ir "karsti". Mēs, protams, aicinām visus pasažierus veikt testus, taču mums patlaban nav precīza lēmuma rīcībai situācijās, ja pasažieris kategoriski to atsakās veikt. Ņemot vērā, ka tas skar ne tikai veselības nozari, bet arī iekšlietu struktūras un pašu lidostu, tad lēmums vēl tikai top. NMPD galvenais uzdevums bija apliecināt spēju paņemt testus. Pirmkārt, nodrošināt testu brīvprātīgu veikšanu. Otrkārt, ja tiktu nolemts, ka testi jāveic piespiedu kārtā," klāstīja Cipule.

Lasītākās ziņas valstī

NMPD vadītāja arī norādīja, ka lielāka skaidrība par minēto varētu būt zināma trešdienas pēcpusdienā.

Valsts policijas Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norādīja, ka policija Rīgas lidostā ir gatava nodrošināt kārtību, sagaidot repatriantu reisus. Viņš aicināja repatriantus ievērot 14 dienu pašizolāciju, turklāt atgādināja, ka policijai būs informācija par repatriantu dzīvesvietām, kas nozīmē, ka policija jebkurā brīdī var pārbaudīt, vai cilvēki ievēro ārkārtējās situācijas prasības.

Kā ziņots, ka šodien "airBaltic" veiks repatriācijas reisus Baltijas valstspiederīgo atgādāšanai no Amsterdamas, un Frankfurtes.

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris trešdien preses konferencē žurnālistiem sacīja, ka ar šiem repatriācijas reisiem atgriezīsies aptuveni 280 Baltijas valstu iedzīvotāji.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti